4/5 - 329 Kişi Yorum Yap
19,85 TL
32,0 TL %38
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kardeşimin Hikayesi Kitap Açıklaması

Kardeşimin Hikayesi

Zülfü Livaneli’nin kaleminden doğan Kardeşimin Hikayesi, sürükleyici olay örgüsü ile yine tüm nefesleri kesiyor. Livaneli’nin Serenad kitabının ardından kaleme aldığı bu eser, Binbir Gece Masalları’na adeta bir vurgu niteliği taşıyor. Şaşırtıcı bir son ile biten roman, okurunu gerçeklerin acı yüzüyle baş başa bırakıyor.

Ölüm, aşk, ihanet, acı ve en sonunda da hissizlik duygularının bolca işlendiği bu roman, sizi de gerçekçi kurgusunun içine çekecek. Karakterlerin başından geçen olaylar karşısında şaşkınlığa uğrarken, bilmecelerle dolu bir cinayeti çözmeye çalışmak ise oldukça heyecan verici hissettirecek. Mutluluk kaynağı olan bir aşkın aslında nasıl da tehlikeli bir duygu olabileceğini göreceğiniz bu eseri, siz de bir solukta bitireceksiniz.

Cinayetle Başlayan Bir Gün Ve Sırlarla Dolu Bir Hayat Hikayesi

Kitaptaki olaylar, İstanbul’un Çatalca iline bağlı Posima isimli bir köyde başlar. Ahmet Arslan, bu köyde sakin bir hayat süren ve tek başına yaşayan bir adamdır. Bir sabah Ahmet, kendisine gelen bir telefon ile uyanır. Arayan, haftanın birkaç günü ev işlerini görmek için Ahmet’in evine gelen Hatice Hanım’dır. Kendisine dün gece işlenen bir cinayetten bahseder. Ölen kişi Arzu’dur. Ahmet ise dün gece Arzu’nun evinde verdiği davete gitmiştir.

Ahmet’in geçmişte yaşadıkları kendisinden pek çok duyguyu alıp götürdüğünden, kendisi bu ölüme tepkisiz kalır. Ancak gerek bu tavrı gerekse de Arzu’yu en son görenin kendisi olması sebebiyle şüpheliler listesinde ilk sırada yer almaktan kaçamaz. Olaylar, tam da burada başlar. Gelecek vadeden genç bir gazeteci kız, cinayeti çözmeye kararlıdır. Zor da olsa Ahmet ile iletişim kurmayı başaran genç kız, tüm olup bitenleri öğrenmeye çalışır. Fakat bu esnada Ahmet’in geçmişine dair anılar ortaya dökülüverir.

Ahmet, geçmişi acıyla dolu yaralı bir karakterdir. Ailesini çok küçükken trafik kazasında kaybetmiş ve kardeşi Mehmet ile baş başa kalmıştır. Ancak Mehmet’in yaşadığı kötü olaylar, onu intihara sürüklemiştir. Öte yandan köyde işlenen cinayete dair sır perdesi aralanmaya başlar. Oklar Ahmet’i işaret ederken, Ahmet evinde ölü bulunur. Ardında tüm gerçekleri açıkladığı bir mektup bırakmıştır. Peki, cinayeti işleyen Ahmet midir? Ve Ahmet aslında kimdir?

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Zülfü Livaneli’nin en sevilen ve en çok satan eserleri, burada sizi bekliyor! Bir çırpıda okuyup bitireceğiniz sürükleyici romanlarıyla Zülfü Livaneli’yi okumaya henüz başlamadıysanız, hemen kitaplarını incelemeye başlayın. Sepete özel indirimlerden yararlanma fırsatını kaçırmayın!

 

 

Puanlamalar
%63,6
%27,2
%4,3
%0,6
%4,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.04.2021

Çok çok iyi

Zülfü Livaneli'nin hep aynı tarz kitaplar yazması beni üzüyordu. Bir Serenad farklı diyordum ki kesinlikle tavsiye ederim. Fakat bu kitap da o kadar farklı tarz ve konuya sahipmiş ki. Çok beğendim. Beklediğim sondan o kadar farklı çıktı ki, çok mutlu oldum... Kesinlikle herkese tavsiye.

03.04.2021

Çok keyifli

Elinize aldığınızda bitirmeden bırakamayacağınız bir kitap ve çok zekice kurgulanmış.

31.03.2021

Tavsiye edilir

Bir solukta biten bir kitap ilk iki sayfasında okuyucuyu içine  çekiyor. severek ve sabırsızca okudum. Ama tabi ki de en sevdiğim zülfü livaneli kitabı  leylanın evidir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.