Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kardeşimin Hikayesi

Kardeşimin Hikayesi

Kardeşimin Hikayesi

Yayınevi :

Doğan Kitap

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Serenad fırtınasından sonra Livaneli'den nefes kesen bir roman

Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı'nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.

Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz'in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.Sayfa Sayısı: 330

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 330

Dil : Türkçe

ISBN: 9786050914443


Yorumlar (64)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Harika!

Kesinlikle keyifle okunacak bir kitap. Livaneli!nin sade ve akışkan anlatımı, başarılı kurgusu ile heyecanla okuyacaksınız.

Sadece sonu için bile okunur

Kitap yazarın şu ana kadar okuduğum ilk ve tek kitabıdır. Çok beğenmiştim güzel bir akıcılığı var. Genellikle yabancı yazarların yada edebiyatımızda klasikleşmiş yazarlarımızın kitaplarını okurum. Böyle günümüze dair, kendi içimizden birinin kitabını okumak güzel bir his verdi. Sanki bir arkadaşınız başından geçenleri anlatıyormuşta sizde onu dinliyormuşunuz gibi bir his bıraktı bende. Kitap kendini okutuyor tavsiye ederim. Sizi öyle bir final bekliyor ki çok şaşıracaksınız.

MÜKEMMEL

Zülfü Livaneli'yle beni tanıştıran ve etkisinden hâlâ daha kurtulamadığım bir kitap. O kadar sürükleyici, etkileyici ve şaşırtıcı bir kitap ki şiddetle tavsiye ediyorum.