51,0 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Karanlık Ev Kitap Açıklaması

 


"Hiç etrafınızdaki insanları merak etmez misiniz?"

Kimdir onlar? Süpermarkette, alışveriş merkezlerinde, yolda yanınızdan geçen insanlar, yanından geçtiğiniz insanlar? Mesela dikiz aynanızdan görünen şu koyu renkli Nissan'ı ele alalım. Sadece yolunuza vuran bir çift far, diye düşünüyorsunuz. Şimdi hayal gücünüzü kullanın. O arabanın sürücüsü kim olabilir? Nereye gidiyor acaba? Şehir şehir dolaşan bir satış temsilcisi diye tahminde bulunuyorsunuz, belki de bürodageçirdiği uzun bir günün ardından evine, ailesinin yanına giden bir banliyö sakini. Neticede, o ve siz yaşamları bir anlığına kesişen rastgele iki insansınız - öyle değil mi?
Aynanızı ayarlıyorsunuz.
Hala arkanızda - yalnız bir erkek, otuzlu yaşlarının sonlarında. Aslına bakılırsa, son derece yakışıklı. Gözleri sizin üzerinizde. Ve gözlerini hiç çekmiyor...
Edward Rollins'le tanışın. Boston'ın en saygın ailelerinden birinin oğlu. Şehrin en iyi yatırım şirketlerinden birinde gayet sağlam, fakat mutsuz bir işi var. O, yollarda yaşayan bir adam - ve bir de sırlarla. Bir oyun, bir rahatlama yöntemi olarak başlayan bir şey, Rollins için bir saplantı haline gelmişti. Her gece, elinde bir kayıt cihazıyla yolda seyreden rasgele bir araba seçiyor ve arabayı gideceği yere kadar takip ediyordu, takip esnasında da araç sürücüsünün sürüş alışkanlıklarını ve kendine özgü özelliklerini teybine kaydediyor, bu ayrıntılardan sürücünün ne tür bir hayatı olduğuna dair tahminler çıkarıyordu. Fakat bir gece her şey değişir. Şehrin uzak eteklerindeki bir banliyö semtine kadar bir arabayı takip eden Rollins, arabayla beraber karanlık bir eve ulaşır - ve içinde ortadan esrarlı bir şekilde kaybolmuş bir varis içeren tüyler ürpertici, yıllanmış, farkında olmadan çözümünü elinde tuttuğu bir sırra ulaşır. Etrafında kimse olmayan Rollins, umutsuzluk içinde çok az tanıdığı genç bir mesai arkadaşı olan Marj Simmons'a açılır. Gerçeği bulmak için Rollins'in kendi geçmişinin sırlarını aralamak zorundadırlar; bu, onu kendi karanlık umutsuzluk evinden çıkartabilecek bir arayış olacaktır.
Frederick Busch ve lan McEwan'ın öykü anlatma becerilerinin yankılarını bulacağınız çarpıcı ve gerilimli bir merakla dolu olan Karanlık Ev, büyük bir yeteneğin gelişini müjdeliyor.

"Muhteşem bir hikaye, harika bir dille anlatılmış. John Sedgwick gerçeğin ta kendisi."
-Robert B. Parker

"Büyüleyici bir roman. Son derece tuhaf ve hafızalarda yer eden bir baş kahramanı ve tahmin edilmesi mümkün olmayan bir sonla biten mükemmel bir olay örgüsü var."
-Jonathan Harr

"John Sedgwick'in Karanlık Ev'i hem muhteşem bir şekilde yazılmış çarpıcı bir psikolojik roman hem de insanı saran gizemli bir hikaye."
-Dan Wakefield

"Karanlık Ev, insanın tüylerini diken diken eden ayartıcı bir öykü -elinizden asla düşüremeyeceğiniz büyüleyici bir kitap. John Sedgwick, okuyucuları meraktan çatlatacak birinci sınıf bir edebi macera kitabı yazmış."
-Jill McCorkleSayfa Sayısı: 506

Baskı Yılı: 2002


Dili: Türkçe
Yayınevi: Phoenix

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.05.2006

Mükemmel

Çocukluğunda hayranlık ve çocukça bir tutkuyla bağlı olduğu-kendinden yaşça büyük-kuzeninin ortadan kayboluşunun acısını halen taşımakta olan Edward Rollins, büyük bir mali yatırımlar/portföy yönetimi şirketindeki tatminsiz işinden arta kalan zamanını tesadüfen seçtiği otomobilleri takip ederek değerlendirmektedir. Rollins'in daha önceki işi gazeteciliktir ve  Rollins, gazetecilik yaparken, ortadan kaybolan lezbiyen kuzeni ile ilgili araştırmalar yapıp yazılar yazmıştır. Bir gece takip ettiği bir otomobil Rollins'i, Boston'nun banliyölerinden birinde Karanlık Ev'e ulaştırır. Otomobilden inen kişi eve girmiş ve/fakat evde hiç lamba yakılmamıştır. Sırrına yeni çalışma arkadaşı çekici Marj Simmons'a ortak eden Rollins, takip eden günlerde evi izlemeye geldiğinde, evin satılık olduğunu farkeder, evin satışını yapacak olan emlak komisyoncusunun suçla dolu geçmişi Rollins ve Marj için alarm çanlarının çalması demektir.<br>
Gazetecilik yaptığı dönemde kendisi ile işbirliği yapan özel dedektif Schecter'in yardım ve dostluğuna başvuran Rollins, Karanlık Ev'de çekildiği anlaşılan bazı fotoğraflara ulaşır. Fotoğraflarda, Kaybolan kuzenin lezbiyen sevgilinin, Rollins'in babasının ve emlak komisyoncusunun da aralarında bulunduğu bir takım kişilerin ilginç cinsel aktiviteleri sergilenmektedir.<br>
Kaybolan kuzen, mirasçı olarak lezbiyen sevgilisini göstermiştir, lezbiyen sevgilinin mirasçısı ise emlak komisyoncusudur. Ya Rollins'in babası? Mükemmel bir polisiye okuduğum...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.