31,2 TL
Standart Teslimat : 01 Şubat - 04 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Karakalem Resimler Kitap Açıklaması

 


Parke taşlarla döşeli yokuş, hiç sonu gelmeyecekmiş gibi uzayıp gidiyor önünde. Az önce çiseleyen yağmurun kayganlaştırdığı zeminde güçlükle yürüyorsun. Çok hızlı hareket etmen gerek oysa, gökyüzünü kaplayan simsiyah bulutlar birazdan bastıracak yağmurun habercisi.
Son dönem öykücülüğümüzün usta kalemlerinden Ayşe Sarısayın, Yunus Nadi Öykü Ödülü'nü alan Denizler Dört Duvar ve Sait Faik Hikâye Armağanı'nı kazanan Yorgun Anılar Zamanı adlı kitaplarından sonra, yeni öyküleriyle okurlarımızın karşısına çıkıyor. Karakalem Resimler, Sarısayın'ın öykücülüğünde yeni bir adım, tam bir olgunluk dönemi çalışması. Bu öykülerdeki insan sıcaklığı, yazarın öykü kişileriyle kurduğu insanî bağ, şiirsel dil ve tutkulu anlatım, elinizdeki kitabı değerli kılan özelliklerden yalnızca birkaçı.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2008


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 94

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Notos Öykü Eleştirdi

“İLK cümlelere bakılırsa, anılarla ilgili bir öykü olmalı. Anlatıcı da bir kadın büyük olasılıkla!” Ayşe Sarısayın’ın Karakalem Resimler’inde yer alan “Yarım Kalmış Bir MS Öyküsü” adlı öyküdeki bu iki cümleyi kitaptaki kimi öyküler için de kullanabiliriz. Örneğin, “Karakalem Resimler”in ilk cümlesi: “‘Çamaşır sepeti orada,’ diyor, ‘kapının arkasında.’” “Kuşlarla Giden”in ilk cümlesi ya da: “O porselen takımı hiç görmedim, Rikkat Teyze’yi de.” Üzerinde hiç düşünmeyiz, aşağı yukarı eminizdir: Bir öykü “çamaşır sepeti”nin nerede olduğuna ilişkin bir konuşmayla başlıyorsa, iki kadın arasında geçen bir konuşmadır bu; porselen takımdan söz eden de çok büyük bir olasılıkla bir kadındır..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.