Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kara Sohbet Kitap Açıklaması

 


Jerome Angust havaalanında uçağının gecikmeli kalkacağını öğrendiğinde, bunun başına ne dertler açacağından habersizdir. Uçak saatinin gelmesini beklerken çantasındaki kitabını açıp okumaya başlar. Yanına yaklaşıp onunla zorla sohbet etmeye çalışan densiz adamı ilk başta pek önemsemez. Ne var ki kısa sürede işin rengi değişir. Adının Textor Texel olduğunu söyleyen tuhaf yabancı, Jerome Angust'ü canından bezdirecek kadar çenesi düşük, sinir bozucu biridir. Hiç istemediği halde ona zorla kendini dinletir; kendi yaşam öyküsünü anlatmaya başlar. Küçüklüğünde kedi maması yediği günler, tecavüzler, cinayetler, yığınla saplantı... Jerome Angust, giderek bu hastalıklı insanın kendi hayatında önemli bir yer tuttuğunu anlar. Üstelik Textor Texel'in havaalanında bulunuşu da bir rastlantı değildir. Jerome Angust'ü adım adım çileden çıkaran büyük bir işkenceye dönüşür bu sohbet. Eğlenceli ve zekice kurgularıyla ilgi çeken bir yazar Amelie Nothomb. Her kitabında olduğu gibi Kara Sohbet'te de gerilimi giderek artırıyor, olayları muzipçe öykülüyor ve beklenmedik bir sona ulaşıyor. Kara Sohbet, müthiş bir kara mizah diyalogu.Sayfa Sayısı: 110

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.07.2008

Ürkütücü

Çok güzel bir eser. Bir çırpıda biter. Ama bittiğinde neye uğradığınızı şaşırırsınız. Tavsiye ederim.

28.11.2007

Tanışma

Beni Amelie ile tanıştıran kitaptır. Kesinlikle bir çırpıda biter. Zaten kısa da bir kitaptır ama bitirmeden gözünüze uyku girmeyecek kadar sürükleyici. Okurken ne olduğunu anlayamıyorsunuz. Sakın ha sakın, bazılarının alışkanlıkları vardır ya, kitabın arkasına bakmayın okumadan. Kitabın son sayfasını asla asla kitabı okumadan okumayın.

08.11.2005

Etkileyici

Nothomb´u ilk tanıdığım ve akabinde içimde diğer kitaplarını okuma isteği oluşturan hayatınızdan rüzgar gibi geçecek güzel bir kitap. Bir diyaloğun aslında nasıl da aynı zamanda bir monolog olabileceğini okuyucuya en güzel şekilde kanıtlayan kitap. Anlamadınız mı? O zaman bir de siz okuyun.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.