Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kar Kokusu Kitap Açıklaması


Yarı otobiyografik bir roman. Sovyetler Birliği henüz dağılmamış. Türkiye'de askeri diktatörlüğün en karanlık günleri. Moskova'daki uluslararası okulda eğitim gören Türkiyeli devrimciler. Askeri diktatörlüğün istihbaratçıları onların peşinde. Ve karlar üzerinde bir cinayet. Cinayet sorgusuyla başlayan iç hesaplaşma. Hayatın anlamı nedir? Gerçeği kim temsil ediyor? Sadece Türkiye Komünist Partisi'nin değil, uluslararası devrimci hareketin bir dönemine de farklı bir bakış.

"Mehmet koruluğun sınırındaki dereye geldiğinde, Leonid yine yaklaşmıştı pencereye. Ama Mehmet onu görmedi. Gözleri geçeceği derenin üzerindeki küçük köprüye takılmıştı, yerler buzdan parıldıyordu. Köprüye doğru bir adım atmıştı ki, ayağı kaydı. Düşmekten son anda tahta korkuluğa tutunarak kurtuldu. Doğrulup yeniden yürümeye başlayacaktı ki, arkasında birinin varlığını hissetti. İrkilerek başını çevirmeye çalıştı ama geç kalmıştı; derinden gelen bir ses duydu, aynı anda sırtında şiddetli bir darbe hissetti; hızla öne savruldu ama elleri hâlâ korkuluklarda olduğu için yere düşmedi. Başını çevirip vuranı görmek istedi, başaramadı. Bakışları usulca aşağı, göğsüne kaydı, hiçbir şey göremedi. Ama sırtındaki ağırlık hissedilmeyecek gibi değildi. Birkaç saniye ayakta kaldı, başı dönüyor, kusmak istiyordu. Engellemek istedi, başaramadı, ağzından koyu bir sıvının boşaldığını fark etti. Elleri korkuluktan çözüldü, yüzüstü yere yıkıldı. Düşerken başını köprünün buzlanmış tahta döşemesine çarpmıştı, ama hiç acı duymuyordu. Yalnızca hızla uzaklaşan birinin ayak seslerini işitti."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2016


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 472

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

 

Puanlamalar
%50
%35
%10
%0
%5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

22.09.2018

"Ahmet Ümit İşte" demek yeterli

Her kitabında olduğu gibi bir solukta okudum kitabı. Şu an daha olgunlaşmış hayran olduğum bir yazar olarak gördüğüm Ahmet Ümit'in gelişim sürecindeki yapıtlarını yeni yeni okumaya başladım sayılır. Her kitabında yaratıcılığında, ifadelerinde, okuyucu kitlesini iyi tanıma yolundaki gelişimi takdir edici. Cinayet, polisiye olaylara ilgi duyan okurlar dışında sosyalizm tarihi hakkında da güzel bir kaynak kitap niteliğinde.

19.08.2014

yine ahmet ümit yine çözülen ve hak verilen bir ci

Biten bir kitap daha ve yine bir cinayet, yine cinayet üzerinden hayatin insanların gözlemlenerek herkeste aslında cinayet isleyebilecek sebepler bulma hali.. Ahmet ümit bu işi cok iyi yapıyor hem herkwsten suphelenmemizi sağlıyor hem de herkesi masum çıkaracak bir yan bulmamızı..ÿ"bir kadını artık sevmeyebilirsin ama cocuklugunun geçtiği kentin senin için başka bi anlamı olmalı. Orası kisiligimizle, kimliğimizle ilgili şifreler tasiyan bir yer. Yaşadığın, yasayacagın bir sürü olayın ipuçları oradaki sokaklarda, binaların içinde saklı. Ister farkında ol, ister olma, böyle bu. Ve bizi büyüten kent, artık bizi duygulandırmıyorsa, çoktan boku yemisiz demektir..diyor kitabin sonlarina dogru bir yerde..ve moskova da gecen kitabin her sayfasında komünist düzeni kurmayı calisan insanların inanışlarını, direnişlerini, soğuğu ve kar kokusunu hissettiriyor bize.

12.08.2013

güzel

Moskova'yı ve o dönemki yaşananları güzel anlatmış ve her zamanki gibi katil beklenmedik biri. İçine cinayetin yerleştirildiği ama aynı zamanda pek çok bilgilendirmenin yapıldığı Ahmet Ümit serisinin güzel bir parçası.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.