4/5 - 16 Kişi Yorum Yap
16,8 TL
28,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 26 Eylül
Standart Teslimat : 28 - 01 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Tablo bittiğinde Osman Hamdi başyapıtına baktığını hemen anladı. Sonuçtan hayli memnundu. Ama resmi görenler tabloda ne anlatıldığını anlamakta zorlanmışlardı. Birbirlerine kaplumbağa terbiyecisi diye eski bir mesleğin olup olmadığını soruyorlardı. En okumuş yazmışlar bile böyle bir meslekten söz edildiğini hiç duymamışlardı. Nerede çalışırlardı bu adamlar? Sirklerde mi? Yoksa saray bahçesinde mi? Kimse bilmiyordu. Osman Hamdi de hayatı boyunca kimsenin bilmediği meslekler yapmıştı. Ressam olmuştu en başta. Sonra müze müdürü. Bir arkeolog. Ardından da güzel sanatlar akademisi müdürü. Onun kaplumbağa terbiyecisinden bir farkı yoktu aslında!

 

Kaplumbağa Terbiyecisi, -Osman Hamdi Bey'in Romanı- çok çalışmış ve bu topraklara aydınlama düşüncesinin tohumlarını serpmiş bir adamın hayatını son derece açık ve akıcı bir dille anlatıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%80
%13,3
%0
%0
%6,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

14.04.2020

Kaplumbağa terbiyecisi

Pek az Eser yaratıcısının yaşadığı dönemi aşar ve geleceğe uzanır. Yaşadığı coğrafyayı biraz olsun anlamak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir eser. Emre caner'in eline, emeğine sağlık.

28.02.2020

Biyografik roman

Resime ve Osman Hamdi beye merakı olanların hayatının detaylarını roman tadında öğrenebilecekleri bir kitap. Çok öneririm..

26.08.2013

eğitim şart denir ya hani..

Türkiye´nin içinde bulunduğu dönemin daha doğrusu o zamanlar Osmanlı devletinin içinde bulunduğu durumu çok açık bir şekilde anlatan, eğitime sanata değer veren insanların o zaman sanki ülke düşmanı gibi görülmesini anlatan bir roman.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.