4,5/5 - 116 Kişi Yorum Yap
35,0 TL
55,0 TL %36
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 11 Ağustos (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 13 Ağustos
Standart Teslimat : 14 - 18 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Bu kitap, Karl Marx'ın ve Marksizmin temel yapıtı Kapital'in tamamını, Almanca aslından çevrilmiş olarak Türkçeye kazandırma, böylece Türkçe Marksist edebiyatın en büyük eksiğini giderme yolundaki son ciddi girişimin önemli bir adımını oluşturuyor.

Marksist iktisat alanına hâkim yetkin çevirmenler Mehmet Selik ile Nail Satlıgan'ın Almanca aslından Türkçeye kazandırdığı kitap, iki editör tarafından da gözden geçirildi. Erkin Özalp Almancasıyla, Oktar Türel ise İngilizcesiyle karşılaştırarak metni baştan aşağı gözden geçirdiler.

Yordam Kitap'ın bu basımı, eseri bütünleyen iki ek metni de kapsıyor:

Bunlardan ilki, Marx'ın başlangıçta Kapital'in I. cildine 6. bölüm olarak koymayı düşündüğü, ancak cilde dâhil etmekten daha sonra vazgeçtiği, Marx'ın ekonomi politik eleştirisinin mantığı ve "mimari"si açısından özel bir önem taşıyan 120 sayfalık el yazmasıdır. Diğeri ise Kapital'in temel kavramlarının Almanca, Fransızca, İngilizce ve Türkçe karşılıklarını içeren bir "sözlükçe"dir.

Kitap, karton kapak ve ciltli alternatifleriyle satışa sunuluyor.

"[Kapital'in I. cildi] kesinlikle burjuvaların (toprak sahipleri dâhil) kafasına şimdiye dek fırlatılmış en korkunç gülledir."-Marx'tan Becker-'e, 17 Nisan 1867 tarihli mektup

"Yeryüzünde kapitalistler ve işçiler bulunduğundan beri, işçiler için bu kitap kadar önemli bir kitap çıkmadı."

-Friedrich Engels-, "Marx'ın Kapital'i"


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 875

Baskı Yılı: 2015


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 875

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 988

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yordam Kitap

 

Puanlamalar

%92
%1,8
%1,8
%0,9
%3,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.04.2020

en iyi kapital çevirisi

İktisat mezunuyum. Bölüm gereği Marx'ın pek çok eserini farklı çevirmenlerden okudum. Okuduğum Kapital çevirileri arasında açık ara en iyisi.

31.01.2015

tercume

cok anlasilmaz gereksiz yerde bir suru yeni turkce deyimler kelimeler kullanilmis ingilizce ve almanca dipnotlar orjinelinden daha iyi anlasiyor ve tercume yanlisliklari zevksizlestirmis birde sol yayinlarini deniyeceyim

09.05.2012

Okunmalı

Marx´ın yaklaşımının ne kadar idea olduğu ve uygulanabilirlik açısından efektif olmadığı zamanla anlaşıldı. Ama bu kitabı okuyarak sanayileşme sürecinde başka ufuklarında olmuş olduğunu gördüm. Eski ama okunması gereken ilk 10 kitap arasında bence.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.