Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Kapalıçarşı Cinayeti Kitap Açıklaması

 


"Bütün zamanların en mükemmel polisiye roman incelemesi olan Hoş Cinayetin yazarı Ernest Mandel, kadınların en başarılı olduğu edebi türün polisiye roman olduğunu söyler.

Esra Türkekul'un Kapalıçarşı Cinayeti bu savı kanıtlayan bir örnek... Yazarımızın dedektifi de bir kadın. On dört yıl süren bir evlilikten sonra boşanmış; üstelik bir de babası ölünce kendini yeme içmeye vermiş ve 80 kiloyu geçmiş, ancak ilaçlarla dengesini sürdürebilen, çok sık çişi gelen, 'karanın da karası' bir kadın.

Ama mizah duygusunu yine de yitirmemiş; hem kendisiyle hem çevresindekilerle tatlı tatlı dalgasını geçebiliyor.

Berna üstelik işsiz, 'yağmazsa damlar' diye ya çevirmenlik ya da turist rehberliği yapıyor. Yine bir gün rehberlik yaparken müşterisi, Kapalıçarşı'da ölü bulununca serüven başlıyor.

Esra Türkekul'un romanı; üzerine Dante sosu dökülmüş Floransa-Venedik-İstanbul turistik rehberi olan Dan Brown'ın Cehennem'inden sonra, bana çok sıcak bir havada rahmetli anacığımın yaptığına benzer soğuk bir ev limonatası içmişim etkisi yaptı.

Polisiye roman hem kaçış zevki hem de daha önemlisi keyif vermelidir. Kapalıçarşı Cinayeti'nden büyük keyif alacaksınız...
-Erol Üyepazarcı-
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Esen Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.12.2020

Sürükleyici

Hani kitap okuyamadığınız zamanlarda takılır kalırsınız ya, işte o zaman alın bu kitabı fark etmeden sayfalar sona eriyor. Nüktedan, akıcı bir anlatımı var. Keyifli

15.05.2019

Akıcı Bir Dili Var

Kadın polisiye yazarları seviyorum, kitabı tesadüfen keşfetmiştim.Olayların geçtiği yerleri bilince güzel oluyor.Kitabın kilolu ana kahramanı sempatik.Yeni maceralarını umarım yakında okuyabiliriz.Cadıbostanı Cinayeti kitabını da tavsiye ederim...

25.11.2014

Sürükleyici

Daha önce yazarı hiç bilmiyordum ve kitabı konusu ilgimi çektiği için almıştım. Açıkçası etkilendim. sürükleyici bir kitap. dili de çok akıcı. Tavsiye ederim okuyun.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.