Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Sorun Tanrı, devlet, egemen otorite ve ideolojiler değildir. Asıl sorun, insanların kendileri için ürettikleri şeylere, bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde boyun eğmeleridir. İnsanlar bir Tanrı yaratırlar, bir egemen otorite kurarlar ve efendi-köle olurlar. Sorun insanı alçaltan, yerin dibine batıran yine insan olduğu içindir. Esas sorun; kendi cinsinden olanı hor-hakir görmek ve sömürmektir.

İnsanlık üretilen Tanrı tasavvurundan bilinçli bir şekilde kurtulmalı. Asırlardır bir "Tanrı"dan bahsedilir, ama ortada herhangi bir Tanrı yok. Bu sadece insanların kendilerini avuttuğu bir düş, bir hayal ve teolojik bir imge… Tanrı tüm insanların düşüncelerinden münezzehtir. İnsanlar sadece Tanrı tasavvuruna inanırlar, Tanrı'ya inanmazlar. Sorun Tanrı, devlet, egemen otorite ve ideolojiler değildir. Asıl sorun, insanların kendileri için ürettikleri şeylere, bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde boyun eğmeleridir. İnsanlar bir Tanrı yaratırlar, bir egemen otorite kurarlar ve efendi-köle olurlar.

Tanrıları, Muhammedleri, İsaları ve Musaları üreten, insanlardır. Bu ortaçağ karanlığının sahte üreticilerinin ürettiklerine boyun eğip tanrısallaştırmamalıyız. Yasaklar tamamen bunlar tarafından ortaya konulmaktadır, oyunlar bunlar tarafından organize edilmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 178

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sokak Kitapları Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız