38,0 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kaninatın Var Oluşu Kitap Açıklaması

 

Külli Kudret dediğimiz Alemlerin Rabbi, Kuran'da: "O, evveldir ve ahirdir" şeklinde ifadeleri ediliyor. (Hadid, 3)
Bu ifadelere göre: "Elest-ü Bezmi'den yani başlangıcı ve sonu belli olmayan zamandan beri var olan bu Külli Kudrete biz, Alemlerin Rabbi" diyoruz.
Bir kutsi hadiste ise Alemlerin Rabbi: "küntü kenzen mahiyen feahbebtü en urefe fe'halaktel halk-a li urefe" diyor. Bunun anlamı:
"Ben gizli bir hazine idim, yani her çeşit suretten ari, salt bir Zat idim. Görünmeyi arzu ettim de bütün yaratıklarla birleşip, bilinmem için zuhura geldim."
Kutsi hadisteki ifadelere göre, Alemlerin Rabbi: Şeffaf ve latif, kudret kandilinde balkıyan bir "nur" halindedir.
Hadiste, "bilinmez için zuhur geldim" diyor. Yani görünmez alandan çıkıp görünür hale geldiğini söylüyor. Şeffaf ve latif, kudret kudret kandilinde balkıyan bir "nur" halindeki Alemlerin Rabbinin görünür hale gelebilmesi için, sıfatı ve fiilleri olması gerekiyor. Bunun için de Yunus'un, dediği gibi, "ete kemiğe büründü" ve halden hale geçerek, tüm canlı varlıklar da görünür hale geldi.
Kuran:da: "Şüphesiz sizin Rabbinin, gökleri ve yeri altı günde yaratmıştır" ifadeleri yer alıyor. (Araf 54)
Bilim dünyasının "Büyük Patlama" dediği oluşumla kainatın var oluşu ve Alemlerin Rabbi, ilk insanı ve tüm canlıları, nasıl var etti? Peki bunlar, nasıl, nerede ve ne zaman oldu? Tüm bunları ve bunlara benzer merak ettiğiniz soruların cevaplarını gördüğünüz bu kitapta bulacaksınız.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.