Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kambiz'in Kayıp Ordusu Kitap Açıklaması


523 yılında, Pers imparatoru Kambiz, Mısır''ın batı çölüne bir ordu gönderir. Efsaneye göre, Büyük Çöl Denizi''nin ortasında bir yerde, bir kum fırtınasına yakalanan ordu, yok olur. Elli bin asker kaybolmuştur.
İki bin beş yıl sonra, Luskor''da, Nil kıyılarında bir ceset bulunur. Kahireli bir antikacı vahşice katledilir ve bir İngiliz arkeolog öldürülür.
Önceleri olaylar birbirinden bağımsız gibi görünmektedir. Ancak, Luksor Polis Departmanı''ndan Müfettiş Yusuf Khalifa şüphelenmiştir. Arkeolog''un kızı Tara Mullray''de öyle... Her ikisi de, gerçeği gün ışığına çıkarmaya çalışırken kendilerini çaresizce bir yaşam savaşı verirken bulurlar düşmanlarının yanı sıra, kendi geçmişlerinin hayaletleriyle de karşılaşmak zorundadırlar.
Kaybolan bir orduyu anlatan efsanelerden, antik hiyerogliflere, Nil sularından Kahire''nin arka sokaklarına uzanan olaylar örgüsü... Khalifa ve Mullray''in şiddet, entrika ve ihanet labirentinde kayboluşları... Onları batı çölünün kalbine sürükleyen olaylar zinciri ve antik dünyanın en büyük gizemlerinden birinin aydınlanışı...
Kambiz''in Kayıp Ordusu''nu çok beğeneceksiniz!Sayfa Sayısı: 492

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Lal

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.04.2007

Hangisi Taklit

Bu kitabın kapağında 2002 yılı ibrazı var. Da Vinci Şifresi'nde ise telif hakları 2003 yılında Altın Kitaplar tarafından alınmış. Hangi kitap önce yazıldı bilemiyorum ama birisi diğerinden fena halde etkilenmiş. Kambizin Kayıp Ordusu, bence bir yayınevi felaketi. Kitapta heyecan yok, inandırıcılık yok, üçüncü sınıf bir holywood filmi için yazılmış gibi; olaylar birbirinden o kadakar kopuk ki, kitabın yarısına geliyorsunuz hala en ufak bir cevap yok. Sonra Da Vinci şifresindeki olayların (şifre çözmeler, babasının kızına yazdığı şifreli mesajlar falan) aynısı burada da var. Eğer bu kitap Da Vinci'nin yarattığı etkiyle kaleme alındıysa çok kötü bir kopyadır. Yok Dan Brown bu kitaptan etkilendiyse, bize ellerine sağlık demek düşüyor. Bu kitabı okumak çok büyük bir vakit kaybı. Bu türün meraklısı olanlar, Ahmet Ümit'ten, Grange'dan, Dan Brown´dan, Sherlock Holmes'tan şaşmasınlar. Çizgi Roman severler için de tek adres Martin Myster'dir tabi ki. Dan Brown'un estirdiği etkiyi Martin amca yirmi yıl önce yaratmaya başlamıştı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.