Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Rima'nın artık bu dünyada sahip olduğu tek eşya üzerindeki pembecik entarisiyle pabuçlarıydı. Bilinmeze doğru çıkacakları sürgün yolculuğunda yanına alabileceği ne bir valizi ne bir çantası ne bir poşeti vardı, ne de bunların içini doldurabileceği eşyası. Sadece entarisinin küçücük cepleri. Sarılıp vedalaşabileceği bir insan ya da bir meyve ağacı da yoktu. Köşede dikenleri ve rengini yitirmiş çiçekleriyle boynu bükük duran bir kaktüs sadece... Rima, dikenlerine aldırmadan ve hiç tereddüt etmeksizin kaktüs çiçeğine sarıldı, dibinden aldığı bir avuç toprağı pembe entarisinin ceplerine doldurdu.

"Güle güle kaktüs! Güle güle Suriye!"

İsmail Keskin, yanıbaşımızdaki kirli savaşta yitip giden mülteci çocukların hikâyelerine omuz veriyor.

Halep'ten Gaziantep'e, oradan İstanbul'a, oradan da Edirne ve Meriç'in öte kıyısındaki Evros'a uzanan bu roman, son üç yılda mülteciler ve insan hakları ihlalleri üzerine yazılmış raporlardan yola çıkarak kurgulandı. Savaşın milyonlarca kişiye yaşattıklarına kelimelerle şahit olurken, barışın ve hayatın değerini içinizde hissedecek, "Savaşa karşı herkes bir şey yapabilir!" diyeceksiniz.

Ve bakalım güzel yüzlü ürkek ceylan Rima'yı ve Kaktüs ailesini kurtarabilecek misiniz? Ya da kurtaracak mısınız?
(Tanıtım bülteninden)Sayfa Sayısı: 104

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hayykitap

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Güle güle kaktüs, güle güle Suriye!
Ani Ceylan Öner
Mahallenize bir bomba düşse ve “marketten iki kilo çamaşır suyu, bir kilo meyve, iki paket bisküvi ve bir litre gazoz alınabilecek bir sürede” yaşadığınız ev, aileniz, akrabalarınız, sevdiğiniz her şey bir anda yok olsa? Hayal etmeye bile cesaret edemediğimiz bu gerçekliği, Nisan 2011’de başlayan ve 2014 yılının ikinci yarısında kendi canavarlarını doğurarak daha da şiddetlenen Suriye’deki savaş, yüz binlerce insana yaşatıyor.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%87,5
%0
%0
%12,5
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

21.02.2015

Güzel ve can yakıcı

Ustaca,yalın ve güzel bir dille yazılmış küçük fakat çok kuvvetli bir roman. 104 sayfayı kapağı ilk açışımdan iki saat sonra hiç ara vermeye fırsat kalmadan bitirmiştim. Çok güzel ve çarpıcı bir roman fakat bitirdikten saatler sonra bile hikayenin etkisiyle olup bitenleri düşünmekten kendimi alamadım. Belgesel bir savaş romanı olarak bir anlamda yanı başımızda gerçekleşen savaşı tarihe not ediyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız