0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
23,2 TL
29,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 12 Mayıs - 17 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Kahve Arası Sanat Konuşmaları Kitap Açıklaması

Selman Öztürk. günlük kahve tüketimi 3,85 litre. Kahve onun için su yerine geçiyor. Gün kahveyle başlayıp, kahveyle bitmiyor.

Selmaricia günler kahveyle bitmiyor. Ömer Alkan, günlük kahve tüketimi o denli değil. Parmaklarına sinen kahve kokusu onun derdini anlatıyor, Ömer kahveyi yapmayı sonra da koklamayı seviyor. Bir garip dudak, parmak tiryakılığı.

Gecenin körkütüğünde. katein damarları biraz fazla gerdiğinde Ömer, masadaki kahveye bakıyor ve kahveden artakalan zaman diliminde yapacak bir şey arıyor. 18. ile 19. porsiyonu birbirine bağlayacak bir konu... 19. ve 20. porsiyon aralığına da bir konu gerekli. Uzun bir konu, uzun basbayağı, upuzun hani... Selman'a bakıyor.

Leb demeden kasımpatıları anlayan Selman devreye gınyor7
-Hane," bizi mekanına bu sözlerle davet ediyor ve zihinlerin kapısını bu duyguyla açıyor. Sanat üzerine keyifli ve bilgilendirici diyalog böyle biran içinde başlıyor.
"Suı ile kahvenin butuşrnasında çokça metalcxik imge buluyorum. gereğinden fazla. Kahvenin bhınsel bır aydınbğa ulaşııran o 'kirli siyahı ile saf ve masum, yine de doğurgan ve hatta cinsel olarak çekici sutun butuşması... Tam olarak bu buluşma açılımlara temin oluşturuyor Sanatın ıthamina müthiş bır imge ıle seyir zevki sunuyor.' 

Ömer Alkan

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.