Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kaçkınlar Kahvehanesi

Kaçkınlar Kahvehanesi

Kaçkınlar Kahvehanesi

9/10 - 7 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Encore , Edebiyat Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Yaşarken kendi hayatınızı değil de başkalarının size verdiği hayatları yaşadığınızı; bazı kurumların, verilmiş hayatları sizing aleyhinize sürdürebilmek için örgütlendiğini fark ettiniz mi? Kendi hayatınızı bulmak için, başkalarının hayatlarından hiç kaçtınız mı? Kaçtığınız yerde bile, tutsak edildiğinizi, çırpındıkça mahrem yaşantılarınızın bile size karşı kullanıldığını; dünya denilen büyük, eğemen sistem içinde dönüştürülmeye çalışılan bir denek olduğunuzu gördünüz mü?

Babür Tayga herkesi, kendisi gibi, hayatlarının derinlerinde bir "içben teröristi" olmaya çağırıyor. Çünkü, "Kaçkınlar" isyan etmeyi bilip de adanın sahiplerini, "Kaçkınların Efendilerini" dönüştürebilseydi sonuç nasıl olurdu diye soruyor. Barlas Özarıkça Ters Adam ve Kaçkınlar Kahvehanesi'yle en azından, arkadaşladı Yusuf Atılgan ve Oğuz Atay'ın ulaştığı yeri hak ediyor. (Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Encore

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 288

Dil : Türkçe

ISBN: 9786059949248

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kaygan bir zemin
Adalet Çavdar 19-08-2015


Yazarın okuru ne kadar zorlamaya hakkı vardır? Peki, öfkesini okura ne kadar yansıtmalıdır? Kime öfkelidir yazar? Hayata mı, edebiyat çevresine mi, okuyana ya da okumayana mı? Barlas Özarıkça'nın bilinç akışı tekniğiyle yazdığı yeni romanı Kaçkınlar Kahvehanesi, benim bilincimi bu sorularla doldurdu.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (2)

kitaptan bir alıntı...

Kullanılarak eskitilmiş gecelerde unutulmuş vişnelerin mor yalnızlığındaydım. Adı kötüye çıkmış sözcükler geçiyordu aklımdan. Gecenin ipleri gıcırdıyordu, ´buraya geldiğim için neyim gelmesem ne olurdum´ diye soruyordum şair arkadaşımın dizeleriyle kendime.
Gece ayışığıyla yıkanıyordu. Dünyaya benzer bir yerdi ev.

Çok güzeldi...

Yazarıın diğer kitabı Ters Adam biraz ağır gelmişti. Bu öyle değil. Bazen aklınız çok karışıyor okurken ama sizi yine yakalıyor ve bırakamıyorsunuz. Edebi yönü çok iyi. Ayrıca şahane bir son var.