4/5 - 124 Kişi Yorum Yap, Kazan!
12,6 TL
21,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 14 - 16 Aralık
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

José Saramago  ölümünden önce yazdığı ve yayımlandığı ülkelerde büyük tartışmalara yol açan son romanında insanlığın kutsal kitaplardaki başlangıcına geri dönüyor.


 


Adem ile Havva’nın oğlu, kardeş katili, “sürgün ve gezgin” Kabil’le çıkılan bu yolculuk, Eski Ahit’in loş ve tekinsiz diyarlarında, zaman ve mekân kavramlarını altüst ederek, süreğen bir şimdiki zaman içinde, edebiyatla felsefenin kesiştiği dar alanlarda dolaştırıyor okuru.


 


Suç, ceza, adalet, nefret, ihtiras gibi insana özgü kavramlar ile savaşlar, katliamlar, cinayetler, boyun eğmeler ve isyanlar gibi insana özgü eylemler arasında gidip gelirken, İbrahim’den Nuh’a, Adem ile Havva’dan Eyüb’e, Lilith’e kadar bütün kadim şahsiyetler de beklenmedik anlarda ve yerlerde karşımıza çıkıp insanlık panoramasını tamamlıyorlar.


 


Gerçeğin ironik, yalın ve dolaysız dilini kullanan Saramago bu son romanıyla bize tüm zamanların sorusunu miras bırakmış oluyor: İnsan türü evrendeki yerini ve varlığını hak etmiş midir? 


(Tanıtım Bülteninden)

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Pikaresk mesel
Aysu Önen

Bir Can Yücel şiirinin adıydı mesel. Öyle öğrendim. Eğitici, ders verici hikâye. Kutsal kitaplarda anlatılan türden. Saramago’nun Kabil’ini okurken hatırladım. Baksanıza kuzum aşağıdaki dizelere, sanki şair de okumuş da yazmış.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%73,2
%18,7
%3,3
%1,6
%3,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

03.04.2019

ha ri ka

daha önce jose saramago okumadığıma hayıflandırankitap... harikaüslup sorgulatan yorumlar.. kesinlikle okunmaya değer..akıcı

31.03.2019

Babil'in bahceleri

yazarın ilk okudugum kitabıydı.keşke daha uzun olup tüm dinleri anlatabilseydi.Dinler tarihini bu kadar güzel kurgulayan başka roma yoktur herhalde

19.02.2019

Habil

Habil ile Kabil Adem ile Havva' nın oğulları.  Saramago bu kitabında çok tartışmalı bir konuyu hikaye ediyor. Kitap merak uyandırıcı , şaşırtıcı ve akıcı bir dil ile yazılmış. Tavsiye ederim .

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız