39,6 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

KPSS Genel Kültür - Genel Yetenek Coğrafya Kuesta Tamamı Çözümlü 50 Deneme Kitap Açıklaması

 

KUESTA; güncel değişiklikler ışığında, alanında uzman bir yazar olan ve kitapları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ders kitabı olarak okutulan eğitimci-yazar İhsan YÜKSEL tarafından hazırlanmış, tamamı çözümlü 50 denemeden oluşan bir kitaptır.
KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) ’ye hazırlanan bütün adaylar için uygundur. İster lisans isterse ortaöğretim ve ön lisans seviyesinde KPSS’ye girecek olan her aday gönül rahatlığıyla KUESTA denemelerini çözebilir. Çünkü coğrafya dersi ÖSYM tarafından hazırlanan ortaöğretim - ön lisans ve lisans seviyesinde KPSS kapsamındaki soruların genel kültür testinde önemli bir yer tutmakta­dır. Toplamda 18 sorununun yer aldığı coğrafya testinde sorular Türkiye’nin fiziki, beşerî ve ekonomik özelliklerinden sorulmaktadır. KUESTA Deneme seti soruları hazırlanırken de soru olarak çıkması muhtemel tüm konu başlıkları gözden geçiril­miş, geniş bir kaynak taraması yapılmış ve belki de en önemlisi güncel veriler kullanılmıştır.
KUESTA Deneme setinin öne çıkan bazı özellikleri şöyle sıralanabilir:
Sorular hazırlanırken daha önceki çıkmış sorular analiz edilmiş ve bu doğrultuda sınavda soru çıkan konular tesbit edilerek ÖSYM formatına uygun sorular hazırlanmıştır.
Sorularda harita ve görsel kullanılmaya gayret edilmiştir.
Denemelerdeki harita ve görsellerin çizimi birebir ÖSYM sorularına uygun olarak grafikerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir.
Soruların dağılımında ve konuların kapsamında ÖSYM tarafından ilan edilen ilkeler ve yüzdelik dağılımları esas alınmıştır.
Çözümlü soruların, “çözerken öğreten” bir nitelikte olmasına dikkat edilmiş, soru çözüm ve analizleri öğretici tarzda sunulmuştur. Onun için sizler hem soru çözecek hem de konuları tekrar ederek öğreneceksiniz.
Deneme setinde fazla yer kaplamaması için bazı çözümler kısa alınmış fakat uzun çözümler QR Code uygulaması ile sizinle paylaşılmıştır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.