Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Juliette - Erdemsizliğe Övgü Kitap Açıklaması

 


Dünya listelerinde her dönem ilk 100... Bir başyapıt...

O bir misyoner... Yeni bir din yazdı... Juliette onun kutsal kitaplarından biridir.
New York Times Book Review

Sade, batı tarihinin en radikal zekalarından, ruhsal hayatın bazı temel yanlarını oluşturan, çılgınlıkla soğuk rasyonelliğin hayret verici birleşimine değinen biriydi... Ardında yetenekli, korkutucu fakat daha çok aydınlık bir figür bıraktı.
Newsweek

Sade, zaten var olan sadizmi icat etmedi fakat büyük bir doktorun virüsü bulması gibi onu keşfetti. Sade, bizim anarşik ve kontrolsüz olan seksüel içgüdümüzü keşfetmemizi sağladı.
Maurice Lever / New York Times


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 1006

Baskı Yılı: 2013


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 1006

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Chiviyazıları Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.04.2016

Uzun kitap...Okuması da uzun.

Günde 50 sayfa okuyarak bitirmiştim.Felsefik açıdan tatmin edici...Aynı zamanda Sade´in papaların fantezilerini,eski çağ insanlarını,tarihte kadınların gelişimini,vahşilikleri uzun uzun coğrafyada belirterek anlatması çok etkileyici.Ve tabi dipnotlar...Gerçekten alınıp okunması gereken bir eser.Çeviri de çok güzel.Yayınevine teşekkür etmek gerekiyor böyle güzel bir kitabı Türkiye´ye kazandırdığı için.Tabi İdefix´e de... :)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.