Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Joseph'in Yakarışı Kitap Açıklaması

 

Tüm eserlerinde önce insanı anlatan, düşünce, ideal ve ideolojiye insanı kurban etmeye asla yanaşmayan Yunus Koşar, son romanı Joseph’in Yakarışı’nda yine zor olanı tercih ederek Çanakkale’yi karşı sahadan anlatmaya soyunmuştur.

On bin kilometre öteden çıkıp geldiği ve ne için burada bulunduğundan emin olmadığı bu topraklarda daha sahile adım atarken ölümü tadan Joseph’in insani varlığını öne çıkararak ve düşman diye yaftalamadan anlatmak hiç de kolay olmasa gerek. Bunun için empati duygusunun güçlü olması, iyi bir araştırma ve inceleme gayretinin bulunması ve bir ömür insanı tanımak için özel bir emeğin sarf edilmesi gerekir.

Yunus Koşar, kurşunu göğsünde hissettiği andan itibaren bir insan olarak karşımıza çıkarılan ve bizde karşılıksız bir acıma duygusu uyandıran Joseph’in hikâyesini derin bir psikolojiyle vermeyi daha ilk sayfalardan itibaren başarıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.