Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Java ile Nesne Programlama Kitap Açıklaması


Gözden geçirilmiş 3. baskısını yapan bu kitap Java'ya giriş niteliğinde olup, hiç programlama bilmeyenlere Java'yı öğretmek amacıyla yazılmıştır. Sisteminize java programlama ortamlarını nasıl yükleyeceğinizden başlayarak, Java görsel programlama araçlarını tanıtan kitap, 300 den fazla örnek program ile konuları akıcı bir üslup ve pedagojik yöntemlerle anlatmaktadır.

Genel amaçlı bir programlama dilinin temel kavramlarıyla başlayan kitap, adım adım nesne yönelimli programlama kavramına geçmekte ve programcılara büyük kolaylık sağlayan java API (java kütüphanesi)'nin nasıl kullanılacağını anlatmaktadır. Sürekli çalışıldığında üç haftadan daha kısa zamanda biten konular, okul ortamında bir sömestrede işlenebilecek biçimde tasarlanmıştır.

Otuzdan çok kitaba imza atmış olma yanında TDK ve TÜBA'nın bilimsel terim üretme çalışmalarına etkin olarak katılan yazar, bu kitapta da Türkçe bilim terimlerini kullanmaya özen göstermiştir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
Java ile Programlama Ortamları
Sınıflar ve Nesneler
Veri tipleri ve Değişkenler
Operatörler
Program Akışının Yönlendirilmesi
Döngüler
Metotlar
Giriş-Çıkış İşlemleri
Kalıtım, Çoklu Yapı
Java API Kütüphanesi
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 626

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%100
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

21.09.2019

Yazım hataları ve gereksiz ve basit örnekler

Kitap içinde bir çok yerde yazım hataları var. kaynak kodlarda verilen örnekler hem basit olmuş hem de benzer örnekler sanki sayfa çoğaltmak amacıyla tekrar tekrar yapılmış. Kaynak kodlarda yine metod isimleri tanımlandığı yer ile kullanıldığı yerlerde hatalı yazılmış(Örn: Sayfa 209 Alıştırma 11.5   --en son çalışırken burda da benzer hatayı görünce yorum yapma ihtiyacı hissettim)

01.07.2018

Kitap içeriği

Kitabın konu başlıklı içeriği verilseymiş iyi olurdu. Genelde kitabın başında sayfa numarası ve konu başlıkları halinde oluyor.  Kitabın içeriği ve konu dizilişi ile bilgi sahibi olmadan da karar vermek zor.

20.09.2015

Başlangıç Seviyesi İçin İdeal

Kitaptabın sayfa sayısı diğer kitaplara göre fazla gibi görünse de içerik olarak konularda pek derine inilmemiş ancak hepsine değinilmeye çalışılmış. Başlangıç için alınabilecek kaynaklardan birisidir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.