9,5 TL
Standart Teslimat : 28 Haziran - 01 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İyilikler Ülkesi Kitap Açıklaması

 

Değerli veliler, eğitimciler;

İyilikler ülkesi hikayesindeki günlük yaşamla ilgili bilgiler, örneğin arabaya binince kemerlerin bağlanması, aileyle vakit geçirme vb. çocukların zihinsel gelişimini ve hayata adaptasyonunu destekler niteliktedir.

Bunun yanında 8-9-10 grubu çocukları için dürüst ticaret yapmayı, çok çalışmayı, üretmeyi, misafirperverliği, başkalarına saygı duymayı öğretmek gibi açık ifadeler kullanılması çocukların eğlenirken öğrenmesi açısından önemli bir husustur. İyilikler Ülkesi kendi içerisinde başarılı bir kurgu ile anlatılmış güzel ve etkili bir hikâyedir. Özellikle dilinin akıcılığı, anlatımın açıklığı öykü ile başarılı bir şekilde olukça uyumlu verilmiş. Çocukların olaylar içerisinde aktif olarak yer alması, babanın iyi bir baba örneği olması, öğretmenin de bu uygunluğa bir hikâye anlatarak katılması vurguyu etkili kılmaktadır. Gezip görmenin önemi, özellikle yakın çevrenin bilinmesi gerektiği olay içerinde uyumlu bir şekilde verilmektedir. Kısa bir metin içerisinde başarılı bir şekilde metin finale getirilerek öğrencilerin veya okuyucuların meraklanması ve sonrasında sonuç açıklanarak konu bütünlüğü başarıyla sağlanmıştır. Öğrencilerin sevinçlerini kendileriyle ve çevreleriyle açıkça paylaşmaları ve olaylar içerisinde görüş ve önerilerini dile getirmeleri hikâyenin çocukların etrafında onların beklentileri doğrultusunda geçmesi oldukça yerinde tutarlı ve dengeli bir şekilde işlenmiştir. Anlatımın dili, hikâye kurgusunun dili ile iç içe ve metinde herhangi bir şekilde belirsizliğe yer vermeyecek niteliktedir. Mehmet Duru’nun çizimleri bu kurguyu oldukça başarılı bir şekilde yansıtan ögelerden oluşturulmuş.

- Pedagog Ass. Prof Dr. Ekrem Çulfa

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.