4,5/5 - 7 Kişi Yorum Yap
23,94 TL
31,5 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 27 Ocak - 01 Şubat
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

İyilik Kitap Açıklaması

“Hayatımın değişmesine çok az zaman kalmıştı ve ben bundan habersizdim. Yaz sonu kanser olduğumu öğrenecektim. Bütün bunların öncesinde yaz kötü başlamıştı. Sebebi özel hayatımdı. Hatta bizzat kendim. Bir anlamda geçmişim.”

Metropolün alışıldık düzeni, harcayan ve harcatan tıkırdaması. Markalar, modalar, bambaşka kokular… Güzel paralar… Batan gemide ölmeye hazırlanan bir kadın. Şahane bir pozcu, maharetli bir yalancı. Koparıp aldığı, sahip olduğu tek umut için sürükleniyor koca İstanbul’da… Külkedisinin bile ayakkabısı var. Hem, ışık bir kere düşüyor insanın üstüne.

Şebnem İşigüzel, sevilmek ve ayakta kalmak isteyen, isyan eden ve yenilen bir hayatı anlatıyor.

İyilik, şimdiki zaman trajedisi. Çürüyen bir diş.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%85,7
%0
%0
%14,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.12.2020

okunacaklar listenize alın

İlk defa Şebnem İşigüzel kitabı okudum. Kurgusunu, dilinin yalınlığını beğendim. Tavsiye ederim.

07.09.2020

Bu senaryo hangi alternatif evrende tutar

İşigüzel’in Ağaçtaki Kız ve Kirpiklerimin Gölgesi kitaplarını da okudum. Merak uyandıran bir giriş kısmı var üçünde de, kalemi güçlü sözcükleri gür, dolu dolu. Biraz ilerleyince maalesef öykü elinizde ufalanıyor. Nasıl olur, başkaları nasıl fark etmez, küçük prensin gezegeni mi bu diye şaşırıveriyorsunuz. Kurgu aklınıza yatmıyor. Bu romanda da böyle oldu. Karanlık geçmişlerin kahramanları geçmişlerinin hayaletlerini yadederken bile tutmadı, ironik, gerçeklikten uzak diyalogları kavgaları sayfalarca okuduktan sonra yine o kahramanın ortada kaldığı öykünün havada asılı kaldığı sona ulaştık. Hayatın felsefesini çözen küçük kızlar, ensest mağduru kız çocuklar, ailesinin her birinin ruh-i şeceresini çözümlemiş ağaçlara tünemiş ergenler. Olmuyor çok yapay duruyor. Yazarımızın sitemleri buram buram taşıyor. Kitaptaki evren ile fikirler, sayfalar ilerledikçe harbe giriyor. Başka kitabını okuyamayacağım sanırım.

16.03.2019

İYİLİK

Bir İstanbul romanı. Şebnem İşigüzel, anlatılan mekanları elinizden tutup gezdiriyor. Tanıdık mekanlar birer kimliğe bürünüyor. Kalabalıktaki yalnızlık. Tutunamamak. Zorda kalan insanın neler yapabileceği gerçekçi. Ölmeye gidiş, ölmeye yatmaya dönüşüyor. İleri geri gidişlerle kurgusu sağlam, cesur bir anlatı.
Zühtü Ulukapı

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.