54,0 TL
Standart Teslimat : 25 Mayıs - 28 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İsyan Kitap Açıklaması

 

Paste Magazine’e Göre 2017 Yılının En İyi Genç Yetişkin Romanı

Bir şehri kurtarmak için neleri feda edebilirsin?

Dünyada insanlar keskin çizgilerle ikiye ayrılmıştır ve bu düzenin sadece bir kazananı vardır. Zenginler, kendilerini hava kirliliğinden ve hastalıklardan koruyan özel kostümler giyerken kalan herkes fakirliğin pençesinde kırklı yaşlarını bile göremeden ölmektedir. İnsanların yozlaşmışlığı yüzünden hayatını kaybetmiş annesinin acısını içinde taşıyan Zhou, bedeli ne olursa olsun bu düzeni değiştirmeye kararlıdır.

Arkadaşlarının da yardımıyla, tüm bu felaketin yaratıcısı olan şirket Jin Holding’i içeriden yok etmek üzere zenginlerin arasına sızmayı başarır. Ancak bu yabancı dünyaya daldıkça planları daha da çetrefil bir hâle gelir. Attığı her adım, onu en kötü düşmanlarının kızı olan Daiyu’yla beraber büyük bir açmaza sürükler.

“Yüksek doz aksiyonla dolu bir hikâye.”

- Marie Lu -

“Güçlü, güncel ve yepyeni bir soluk.”

- Veronica Roth - 

“İsyan, kolaylıkla bizim geleceğimize dönüşebilecek bir dünya öngörüyor.”

- Beth Revis -

“İsyan’dan daha tatmin edici ve gerilimli bir distopya bulamayacaksınız.”

- Ann Aguirre -

“Toplumsal düzlemde bilinçli bir fütüristik gerilim.”

- Kirkus

“Cindy Pon çevreyi, sesleri ve kokuları o kadar canlı anlatmış ki kendinizi Taipei’de hissedeceksiniz.”

- Booklist -

“Kültürel elementleri, yaratıcı teknolojisi ve hava kirliliği açısından günümüz koşullarında adım adım ilerlediğimiz gelecek tasarısıyla nefes kesici bir okuma deneyimi sunuyor.”

- BCCB -

“Okuru baştan çıkaracak denli güçlü bir bilimkurgu romanı.”

- School Library Journal - 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

18.12.2019

Gerçekçi kurgu, yakın gelecekte insanlığı bekleyen tehlike..

Son derece akıcı ve ilgi çekici bir kurgu ile günümüz dünyasında ki hava kirliliğinin yakın gelecekte insan hayatını nasıl etkileyebileceği konusu ele alınmış. Yer yer tasvirlerin yetersiz olması mekan yada olayları canlandırmanız da güçlük çekmenize yol açsa da, merak uyandıran süreklilik kitabı kısa sürede bitirmenizi sağlıyor. Gerçeğe yakın kurgusu, hava kirliliğinin engellenmesi yerine ticari kazanç sağlamak uğruna zengin yatırımcıların bu durumu kullanmaları, son derece günümüz dünyasını da yansıtmaktadır. Keyifli okumalar..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.