30,6 TL
Standart Teslimat : 08 Şubat - 11 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy Kitap Açıklaması

 


İstiklal Marşı'nı okumak ve söylemek belki çok kolay, fakat bir milletin verdiği ölüm kalım savaşının ardından kaleme alınan o mısralardaki mesajları tam manasıyla anlamak ise hayli zordur.

Bu kitap, o eşsiz mısralarda ifade edilen gerçekleri daha derinden duymak, daha iyi anlamak ve anlatmak için yazıldı. İstiklal marşımızı, yarışmaya katılan diğer İstiklal Marşlarını ve bu arada onun gelecek nesillere örnek olacak nezih bir hayat sürmüş olan şairini bu eserle daha yakından tanıyacaksınız.
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 150

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Türk Edebiyat Vakfı Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.01.2010

amor parasitica

Bir roman karekteri romancıya direnebilir mi? Mesela Namık romancının önüne koyduğu ikilemde benim çözümüm bu değildi diyebilir mi? Bilmiyoruz. Belki demiştir de akıbeti değişmemiştir. Enseste yakın bir ilişkinin bir tarafın akılcı uyarılarına rağmen dört insan için travmatik bir sona gitmesi sonuçta ortaya çıkanı tertemiz bir sevgi yapar ve iki kişi çok mesudum diyebilir mi? Piyasa işi denen bir aşk romanında Eudipus'a rastlamak okur için şaşırtıcıdır. Eserden çıkıp romancının zihnini anlamaya yeltendiğimizde ortadaki tablo tüyler ürperticidir. Benzerlerinde günah cezasını görürken burda ödülünü buluyor ki bu çok ilginç bir ilktir belki de.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.