4/5 - 1 Kişi Yorum Yap
32,0 TL
40,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 Haziran - 23 Haziran
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

İstanbul'un İşgal Yılları ve Milli Mücadeleye Giden Yol Kitap Açıklaması

100. Yılında İstanbul’un İşgal Yılları ve Milli Mücadeleye Giden Yol

Tarihin tozlu rafları aralanıyor, İstanbul’un işgalinin 100. Yılında çıkan bu eser ile resmi tarihin göz ardı ettiği birçok gerçek gün yüzüne çıkıyor.

Sultan Vahdettin ile Mustafa Kemal nasıl, nerede ve ne zaman tanışmıştılar? Mustafa Kemal, Vahdettin hakkında neler düşünüyordu? 9. Onlu Müfettişliğinin anlam nedir? Devrin Aydınlrının işgale ve Milli Mücadele’ye bakışı nasıldı? İslam Dünyası'nda İstanbul işgali nasıl bir yankı uyandırmıştı? İşgal süreci nasıl gerçekleşmişti? Mütareke ve Milli Mücadele dönemlerinde gayrimüslim kurumlarının tutum ve faaliyetleri nelerdi? Rum Patrik Vekili Dorotheos ve Ermeni Patriği Zaven arasında imzalanan “Rum ve Ermeni Antlaşması’ndaki Ayasofya vurgusu neye işaret ediyordu? Ve daha birçok soruya bu özgiin ve özel çalışmada cevap bulacaksınız.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%100
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

10.09.2020

Kesinlikle alın

İstanbul'un işgal yıllarını ve milli mücadele sürecini çok güzel anlatmış bir eser! Alayım mı diye düşünüyorsanız kesinlikle alın, böyle kaliteli bir kitabı herkesin okumasını tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.