Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

İstanbullular Kitap Açıklaması

 


Yaz 2005. İstanbul Atatürk Havalimanı. Modernitenin ve şehrin sınırında genetik bilimciden gurbetçi işçiye, taksi şoföründen ünlü bir heykeltıraşa, tuvalet temizlikçisinden mimarlar odası eski başkanına kadar İstanbullu 15 kişinin yolları kesiştiğinde yüzyılımızın göçlerle genişlemiş İstanbul'undan, dolayısıyla Türkiye'sinden bir kesit ortaya çıkıyor. Bir İstanbul romanının olmazsa olmazı aşk elbette baş köşede yer alıyor.
Büyük bir tehdit altında başlayan gerilim dolu dört saat boyunca İstanbul, Belgin ile Ayhan'ı kendisiyle ve aşkla hesaplaşmaya zorluyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 536

Baskı Yılı: 2012


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 536

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Buket Uzuner'le görüntülü söyleşi

"Daha İyi Bir Dünya ve Aşk Hayal Etmeye Devam Ediyorum!"

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Buket Uzuner'le görüntülü söyleşi

"Daha İyi Bir Dünya ve Aşk Hayal Etmeye Devam Ediyorum!"

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

18.11.2020

Roman

Buket Uzuner İstanbullularOkuduğum en güzel İstanbul ve Türkiye romanlarından biri. İstanbul'un çok kimlikli yapısını, değerlere sahip çıkanlar ile değerleri çiğneyenler, olayların arka planında bambaşka gerçeklerin olabildiği, kadın-erkek kimlikleri ve onlara yüklediğimiz anlamlar. Karakterlerinin her biri öyle güçlü ki Türkiye mizi dünüyle bugünüyle anlama gayreti olan herkesin okumasını önerirm.

23.09.2020

Yolculuk

Büyük bir tesadüfle bir otobüs yolculuğunda okumaya başladığım ve kitabın da bir yolculuk hikayesiyle başladığını görüp şaşkınlıkla mutlu olduğum bir kitaptı.

22.04.2013

XYZ

Kitabı 150.nci sayfasında, hafakanlar basarak bıraktım. Kitap ilerlemiyor. Çünkü, kitaptaki  her tipin, "nasıl İstanbullu olduğuna dönük" iç konuşmalarından bunaldım. Hani dili ve üslûbu güzel olsa, dert değil, yüzlerce sayfa daha okutur. Ama, ı-ıh! Çok kötü bir kitap.  

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.