35,2 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İstanbulun Latin Çağı Kitap Açıklaması

 

İstanbul’un belki de en karanlık zamanı...

Bütün İstanbul tarihinin içinde sadece 57 yıl sürmesine rağmen Bizans’ı fazlasıyla etkilemiş ve çöküşüne neden olmuş bir süreç...

Ateş, kan ve kin dolu bir dönem.

İstanbul’un Latinler tarafından istilası ve kurulan Latin Krallığı...

Sayısız İstanbul tarihi kitabı içinde hep ihmal edilmiş, üzerinde çok az çalışılmış bir konu.

Bu dönemde Bizans halkı sürgün edilmiş, İstanbul soyulmuş, yakılmış, yıkılmış ve tahrip edilmiş... Latin kralları taç giymiş, Ayasofya bir Katolik katedrali olmuş, Tapınak Şövalyeleri İstanbul sokaklarında dolaşmış.

İstanbul’un Latin dönemiyle ilgili yaşanan kaynak eksikliğini kapatmak için uzun süredir sürdürdüğümüz araştırmalarımızı bir araya getirdiğimiz bu kitapta bütün dönem kaynaklarını titizlikle orijinal dillerinde ve tercümelerinde taradık. Ülkemizde adı bile duyulmamış kaynaklara ulaşıp iz sürdük ama en önemlisi yıllarca büyük bir aşkla yürüttüğümüz İstanbul araştırmalarının bazı sonuçlarını da sizin için yazıya döktük.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.03.2022

TAVSİYEMDIR

Özel ilgi alanıma giren bu konuyla ilgili Türkçeye çevrilen kitapları incelemiş bir araştırmacı olarak Erhan Altunay ve Selçuk Eracun'a mezkûr araştırmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Konu akademik bir dil kullanılmadan ancak bilimsel yaklaşımdan da uzaklaşılmadan herkesin okuyabileceği bir anlatımla ele alınmış. Kitabın benim açımdan orijinal bilgileri  içermesi ve merak ettiğim bazı sorulara cevap vermesi de zevkle okumamı sağlayan diğer nedenler olmuştur. Meraklılarına tavsiye eder keyifli okumalar dilerim. S.K

06.09.2020

Latin çağı

Erhan bey ve arkadaşını kutlarım o karanlık döneme ışık tutmuşlar kıt kaynakları iyi değerlendirmişler bence okunmalı

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.