0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
54,75 TL
75,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 29 Temmuz - 03 Ağustos
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

İslam'da Kuyumculuk Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Peygamberimiz (asm) şöyle buyuruyor:

''Altın altınla, gümüş gümüşle, buğday buğdayla, arpa arpayla , hurma hurmayla, tuz tuzla misli misline eşit ve peşin şekilde değiştirilir. Bunlardan farklı cinsler birbiriyle mübadele edilirse, peşin olmak şartıyla dilediğiniz gibi satış yapınız.''

Kuyumculuk bilgi ve uygulamalarına vakıf olmadan, bu hadis-i şerif ile ilgili yapılan yorumlar ve çıkarılan hükümler beraberinde bazı sıkıntıları da getirmektedir.

Alanında ilk kez hazırlanan bu eserde, günümüz kuyumculuk ticaretine ilişkin yeni yorumlar ve çözüm yolları bulacaksınız.

 

Bu kitap, sarraflık mesleğine intisap etmiş müminler için gerekli olan özel din bilgisini; okuyarak, düşünerek, hocalara sorarak elde etmiş olan bir meslek adamının övülmüş çabasının meyvesidir. O, hocalara gerekli meslek bilgisini vermiş, hocalar da bu mesleği icra edenler için gerekli olan din bilgisini ortaya koymuşlardır.

- Prof. Dr. Hayreddin Karaman

Hayırlı olsun, teori ile pratiği bir araya getiren güzel bir çalışma olmuş.

- Prof. Dr. Hamdi Döndüren

Mehmet Çetin Bey'in gayretini takdirle karşılıyorum. Faiz konusu bizim Muamelat ünitesinin en karışık konularındandır. Faiz konusu, sarf ve karz konularıyla yakından ilgilidir. Bu bakımdan sarraflarımız bu üç konu hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Hatta kendi aralarında programlar düzenleyerek İslâm’ın faiz anlayışını inceden inceye mütalaa etmelidirler.

-Prof. Dr. Orhan Çeker

Mehmet Çetin’in elinizdeki İslam’da Kuyumculuk adlı çalışmasını çok önemsediğimi belirtmek istiyorum. Gerçekten altın işlemlerinin yeni yüzünü tanımak için böyle bir çalışmaya ihtiyaç vardı. Fiili olarak kuyumculuk yapan ve bu konuyu iyi bilen Mehmet Çetin, fıkıhla meşgul olanların bu konudaki problemleri çözebilmeleri için onu tanımaları yönünde ciddi bir kolaylık sağlamıştır.

-Prof. Dr. Saffet Köse

 

 

 

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.