2,5/5 - 4 Kişi Yorum Yap, Kazan!
16,06 TL
22,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 23 Eylül
Standart Teslimat : 24 - 26 Eylül
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Din, cahiller için görkemli, siyasiler için kullanışlı, filozoflar için saçmadır."
Titus Lucretius Carus/Roma (M.Ö. 99-55)

Arif Tekin'in bu önemli kitabı; var olan verilerden sonuçlar çıkararak Kur'an'da ve diğer İslami kaynaklarda içki konusunun nasıl işlendiğini, Hz. Muhammed ve en yakın arkadaşlarının içki-şarap içip içmediklerini tüm boyutlarıyla ortaya koyuyor.
Yazar, bu hassas konuyu incelerken, diğer eserlerinde olduğu gibi, baştan sona İslami kaynakları kullanıyor, duygusal, kişisel yorumlardan ve siyasi görüşlerden uzak duruyor.

Konuyla ilgili ayet ve hadisleri okuyucuya sunarken bunların neden-sonuç ilişkilerine dikkat çekerek, içki konusunda Hz. Muhammed ve Halife Ömer dönemiyle birlikte Asr-ı Saadet'ten can alıcı örnekler veriyor.

Yazar, Kur'an'ın içki konusunda teorik olarak Tevrat ve İncil'de var olan bilgilere yeni bir şey ortaya koymadığını ve bütün bu bilgiler eşliğinde, içkinin Kur'an'da yasak olmadığı sonucunu çıkarıyor.

Arif Tekin, içki yasağının gündemde olduğu, vahim ve karanlık günler geçiren ülkemizde, yapıtıyla bir yandan konuya ışık tutarken öte yandan da engizisyon kafalılara önemli dersler veriyor.Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Berfin Yayınları

 

Puanlamalar

%25
%25
%0
%25
%25
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

20.05.2019

Harika Kitap

Arif Tekin, diyanet işlerinden emekli imam.Arapçanın gramerine hakim. Güvenilir İslam kaynaklarından yararlanarak hazırladığı bu kitapta, islamiyet de içki konusunu çok sade , akıcı ve sürükleyici bir anlatımla aktarıyor.

07.05.2019

okuyunuz

yanlışlıkla 2 yıldız verdim. yazarın tüm kitapları 10 yıldız

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız