Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İslam Hukuku - İslam Hukukuna Giriş, Aile Hukuku Miras ve Ceza Hukuku

İslam Hukuku - İslam Hukukuna Giriş, Aile Hukuku Miras ve Ceza Hukuku

İslam Hukuku - İslam Hukukuna Giriş, Aile Hukuku Miras ve Ceza Hukuku

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Ensar Neşriyat

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bu kitapta, İslâm hukukunun kapsamına giren ve İlahiyat Fakültelerimizde genellikle okutulması tercih edilen konulara yer verilmiştir. Bir taraftan kitap hacminin fazlaca kabarık olmamasına dikkat edilirken, diğer taraftan İlahiyat Fakültelerimizdeki İslâm hukuku derslerinde bir dönemde öğrencilerimizi aşırı yormadan okutulabilecek kadar konuya yer verdik. İslâm hukukunun ilgilendiği diğer konuları diğer çalışmalara ya da kaynak eserlere bırakmayı tercih ettik.


Kitabın bütün bölümlerinde imkânlar ölçüsünde, hükümler verilirken müçtehitlerimizce söz konusu hükme dayanak olarak gösterilen ayet ve hadisler metin ve tercüme olarak verilmeye çalışılmış, bu sayede okurlarımızın hukuksal hükümlerin nass dayanaklarını ek bir çalışmaya ihtiyaç duymadan görebilmeleri sağlanmıştır.


Kitabın ekler bölümünde, Hukuk-ı Aile Kararnamesi ile 1340/1924 tarihli Hukuk-ı Aile Kanun Tasarısı isimli kanunlaştırma çalışmaları sadeleştirilmeksizin verilmiştir. Bu ekler sayesinde okurlarımızın 20. Asırda İslâm Aile Hukuku için ortaya konan kanunlaştırma örneğini ve sonrasında hazırlanan kanun tasarısını bir arada görme imkânına kavuşmalarının sağlanması düşünülmüştür.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 632

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ensar Neşriyat

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 632

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055309725


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!