Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Tevhidin Hakikati ve Rükunları


İlah, kendisine ibadet edilendir. İlah kelimesinin bu anlamı ilim ehlinin icması ile meşhur-dur. İbadet ise Allah (Subhanehu ve Tealâ)’nın razı olduğu gizli veya açık, tüm söz ve amelleri kapsar. Kısacası ibadet, tevhidi gerçekleştirmektir.


Hiç şüphesiz tüm rasullerin kavimleri ile arasında gerçekleşen düşmanlığın yegâne sebe-bi tevhiddir. Hiçbir söz veya amel, tevhid ile birlikte olmadığı müddetçe “ibadet” olarak isim-lendirilemez. Tağutları tekfir etmedikçe de hiçbir ibadetin faydası olmaz.


Günümüzde İslam ümmeti açısından en tehlikeli tağut, Allah (Subhanehu ve Tealâ)’nın şeriatını terk eden, onu engelleyen ve beşeri anayasalarla hükmeden yöneticilerdir. Dolayısıyla Allah (Subhanehu ve Tealâ)’ya iman, bu tağut yöneticileri, onların yönetimlerini ve sistemlerini in-kar etmek, onlara buğzetmek ve düşmanlık beslemekle sahih olur.


Şirk, tüm ibadetleri fesada uğratır ve geçersiz kılar. Hiç şüphesiz ibadetlerin sıhhat şartlarından birisi şirkten korunmak ve uzak durmak-tır.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız