Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İş Güvenliği Uzmanları (A-B-C) ve İşyeri Hekimlerinin Sınava Hazırlık El Kitabı 2016

İş Güvenliği Uzmanları (A-B-C) ve İşyeri Hekimlerinin Sınava Hazırlık El...

İş Güvenliği Uzmanları (A-B-C) ve İşyeri Hekimlerinin Sınava Hazırlık El Kitabı 2016

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Pia

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Ülkemizde 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu yayımlandığı günden itibaren iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili köklü değişimler yaşanmaya başlamıştır. Özellikle kanunun tüm işyerlerini ve tüm çalışanları kapsaması, tüm işyerlerinde iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirilmesini zorunlu tutması, ülkemiz adına gerçekten çok önemli bir gelişmedir. Bunun sonucu olarak 2012 yılında iş kazası sonucu ölümler %56 gibi çok ciddi bir oranda gerilemiştir.

Çalışanları çalışmalarından alıkoyan, onları ömür boyu bakıma muhtaç hale getiren veya en kötüsü ölümle sonuçlanan iş kazaları ve meslek hastalıklarıyla mücadele etmek toplum olarak hepimizin görevidir.

İş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimlerinin tüm işyerlerinde bulunması (Kanun uygulamayı zamana yaymıştır) ile birlikte iş kazalarının ve meslek hastalıklarının sayısının gelişmiş ülkeler seviyesine geleceğine dair inancım tamdır.

Bu kitaptaki tüm konular 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve buna uygun olarak çıkarılan tüm yeni yönetmelikler dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Kitabın iş sağlığı ve güvenliği uygulayıcılarına, iş güvenliği uzmanlarına, işyeri hekimlerine, diğer sağlık personellerine, işverenlere ve tüm çalışanlara faydalı olacağını umuyorum.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 752

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pia

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 752

Dil : Türkçe

ISBN: 9786050205015


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!