Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

İnsanlığımı Yitirirken Kitap Açıklaması

Japon edebiyatının önde gelen yazarlarından olan Dazai, 1930'lu yıllarda başladığı yazarlık yaşamında, İkinci Dünya Savaşı sonrasından ölümüne kadar olan sürede önemli öykülere ve romanlara imza atmıştır. Ningen Şikkaku (İnsanlığımı Yitirirken, 1948) bir anlamda Dazai'nin özyaşam öyküsüdür. Bu eserinde Dazai çocukluğunda yaşadığı yalnızlığı, gençliğinde ailesinden kopuşunu ve daha sonra Tokyo'da geçirdiği sıkıntılı yıllarını, intihar girişimlerini, vereme yakalanışını içe dönük bireysel bir anlatı yerine, yaşam alışkanlıkları üzerinde yoğunlaşarak ustalıkla ve yalın bir anlatımla kaleme almıştır. Kalbi kırılan, üst üste çöküşler yaşayan, gelişigüzel kullandığı ilaçlar sonunda bünyesinin dengesini de kaybeden öykü kahramanı Yozo, anlatının sonunda insanlığını yitirdiğini itiraf etmektedir.Belki de, Yozo'nun anlatısının ilk cümleleri Dazai'nin neyi vurgulamak istediğini çok iyi özetlemektedir: 'Yaşamım utançlarla doludur. İnsan yaşamının ne olduğu hakkında bir fikrim yok.'

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%87,5
%12,5
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.05.2017

...

Dazai Osamu, aslında kendisini ile bir anime[Bungou Stray Dogs] aracılığı ile tanıştım. Sonrası ise kitaplarına olan merakım ile devam etti. İntihar saplantısı olan ama bir türlü ölemeyen biri o. 4 kez intihar denemesi yapmıştır ama başarısız olmuştur. En sonunda 5.sinde başarıya ulaşmıştır. Bu kitabın içeriği kendi hayatından esinlendiği söyleniyor. Acaba dedim kendi kendime kitabı okurken... "İçi hep bu kadar boş muydu?"Farklıydı. Güzeldi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.