Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Biz emaneti* göklere* yere re dağlara teklif ettik de onlar bunu yüklenmekten çekindiler, (sorumluluğundan) korktular. Onu insan yüklendi. Doğrusu o çok zalim* çok cahildir. (33 Ahzab/72)


Bövlece insan, yerlerin ve göklerin rabbi olan Allah (Subhânehu ve teala)’nın emanetinin taşıyıcısı oldu. Müfessirlerin birçoğu ayetin tefsirinde şöyle demişlerdir: "Allah (Subhânehu ve leala) Adem (aleyhîsselam)'a 'Ben bu emaneti yeryüzü ve gökyüzüne sundum fakat onlar buna güç yetiremediler. Sen içinde bulunan şey ile onu yüklenebilecek misin?' buyurdu. Adem (aleyhisselam) Onun içinde bulunan şey nedir ya Rabbi?' diye sorunca Allah (Subhânehu ve Teala)


"Onu hakkıyla taşırsan seni mükâfatlandırırım. Ancak zayi edersen azap ederim" buyurdu. Adem (aleyhisselam) içinde bulunan bu şartla birlikte emaneti yüklendi.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız