Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İnsan Olmak

İnsan Olmak

İnsan Olmak

8/10 - 43 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Metis Yayıncılık , Edebiyat Dışı / Psikoloji-Psikiyatri Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

İlk kez yayımlandığı 1983'ten günümüze defalarca baskı yapmış ve okurla kurduğu yapıcı ilişkiyi kanıtlamış olan bu kitabında Engin Geçtan insan olmanın ikilemini şöyle anlatır: "Çağdaş toplumlar kendine özgü bir olguyu da birlikte getirmiştir. İnsan eskisinden çok daha fazla sayıda insanla, çok daha kısa süreli, daha yüzeysel ilişkiler kurma eğilimindedir. Bu, soğuk bir günde karşılaşan bir grup kirpinin öyküsüne benzer. Kirpiler ısınabilmek için birbirlerine sokulurlar, ama dikenleri birbirine batar. Birbirlerinden ayrıldıklarındaysa soğuktan rahatsız olurlar. İleri geri hareket ederek sonunda dikenlerini batırmadan birbirlerini ısıtabilecekleri en uygun uzaklığı bulurlar."

Son yirmi yılın dünyasındaki sosyal ve maddi değişimler düşünülürse, kirpilerin birbirine daha da çok ihtiyaç duyduğunu, her kirpinin bu ikilem karşısında kendi cevabını bulması gerektiğini, tam da bu yüzden İnsan Olmak'ın bugün daha da güncel olduğunu söyleyebiliriz.Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2003

Sayfa Sayısı : 184

Dil : Türkçe

ISBN: 9789753423984

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Çocuk yalnızlığında toplum, iç savaş tutsağı birey
Fikri Sabit

İşçiler ayakta, küçük esnaf geleceğini yitirdi yitirecek, emekli dullar televizyonlarda başka emekli dulları aramakta, gençler tuhaf yetenekleriyle kısa yoldan para kazanma yolunu seçmişken; televizyon yıldızları mafyayla tuhaf bir iktidar birlikteliği içinde, bürokratlarımız mahalle kavgası tarzında üstümüzde yavaş yavaş tepinmekte ve çocuklar şarkı yarışmalarında gün be gün hayattan ve geleceğimizden elenip dururken, bir çılgınlıklar imparatorluğu değilse içinde yaşadığımız o zaman nedir peki, diye düşünüp duranlara kısacık bir kitap tavsiye ediyorum hararetle: “Zamane”...

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (5)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Okumakta geç kalmadınız!

Okumaya başladığımda neden bu kadar geç başladım dedim bu kitaba. Sonra, hiç bir şey için geç değildir diyerek okumaya devam ettim. İnsanı tanımak için ustaişi, benzersiz bir kitap.

kendi içinize yolculuk

Psikoloji bilimiyle profesyonel olarak ilgilenmiyor olsanız dahi kendi içsel yolculuğunuzu keşfetmek ve anlamak için mükemmel bir kitap. Verdiği ayrıntılarla tüm insanlık halleri daha iyi anlayabilir hayata bakışınızı değiştirebilirsiniz. Her okumada farklı keşifler yaptırır. Şiddetle tavsiye ederim.

Tanımak

Bazı davranışların temelinin ne olduğunu anlayıp şaşırıyorsunuz tam anladığınızı düşündüğünüz anda işler karmaşık hale geliyor.kitabı beğendim ve tekrar dönüp okuduğumda çok bambaşka kazanımlar edineceğime dair bir his var.