102,0 TL
Standart Teslimat : 31 Ocak - 03 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

İnsan Nasıl İnsan Oldu Kitap Açıklaması

 


Olağanüstü güzellikte bir kitap. İnsanın ilkçağlarından bu yana oluşumuyla evrimini bu denli ustaca ve yine bu denli sağlam bir dünya görüşüyle ortaya koyanına Türkçemizde rastlanmadı denilse yeridir.Kitaplar Dergisi... Sovyet Bilimler Akademisi'nin iki bilim işçisi M. İlin - E. Segal, insanın dünya üzerindeki evrimini, insan olabilme, sürecindeki akıl almaz serüvenini anlatırken yazıdıklarını bilimsel verilere dayandırmaya özen gösteriyorlar. Kitap bu durumuyla bilimsel bir metin olma özelliğini taşıyor. Ancak yazarların, insanı daha ilk satırlardan sarıveren sıcak yaklaşım ve yalın anlatımları kitabı bilimsel metinlerin kuruluğundan, sıkıcılığından kurtarıyor. Bu anlatım kitabın belki de en önemli özelliği....İnsanı, onun geçirdiği evreleri anlamak kendimizi ve bugünü anlamak demektir. Bu nedenle herkesin bu kitabı okuması gerekmektedir...Somut Gergisi


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 592

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 388

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.05.2021

İnsan İnsan Olamadı

İnsanın evriminden başlayarak dünya tarihini genel bir anlatımla ( kanıtlara dayanarak ) okuyucuya aktaran mükemmel bir eser. Herkes okumalı,herkese okutulmalı.

Bu kitabı okuyunca anlıyorsunuz ki dini görüşleri, bilimin yayılmasını engellemek için kullanan anlayış insanlık tarihi boyunca var olmuş. Bu savaşta bilimin fedakar bilim insanları sayesinde nasıl bugüne taşındığını görüyorsunuz ve değerini anlıyorsunuz.


07.01.2021

Antropolojik bakış

İnsanı tanımak... Bu eser bu yönüyle önemli bir çalışma.

07.11.2020

sürükleyici

mutlaka okunması gereken bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.