Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Olağanüstü güzellikte bir kitap. İnsanın ilkçağlarından bu yana oluşumuyla evrimini bu denli ustaca ve yine bu denli sağlam bir dünya görüşüyle ortaya koyanına Türkçemizde rastlanmadı denilse yeridir.Kitaplar Dergisi... Sovyet Bilimler Akademisi'nin iki bilim işçisi M. İlin - E. Segal, insanın dünya üzerindeki evrimini, insan olabilme, sürecindeki akıl almaz serüvenini anlatırken yazıdıklarını bilimsel verilere dayandırmaya özen gösteriyorlar. Kitap bu durumuyla bilimsel bir metin olma özelliğini taşıyor. Ancak yazarların, insanı daha ilk satırlardan sarıveren sıcak yaklaşım ve yalın anlatımları kitabı bilimsel metinlerin kuruluğundan, sıkıcılığından kurtarıyor. Bu anlatım kitabın belki de en önemli özelliği....İnsanı, onun geçirdiği evreleri anlamak kendimizi ve bugünü anlamak demektir. Bu nedenle herkesin bu kitabı okuması gerekmektedir...Somut Gergisi


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 592

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 388

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

 

Puanlamalar

%81,1
%16,2
%2,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.10.2015

Şahane

Ben bu kitabı bundan 32 sene önce okudum. O zaman dünyadan bihaberdim.
Kitabı okuyunca ufkum açıldı, felsefeye, tarihe, doğaya merak saldım. Dünyaya bakışım değişti. Belki de beni ben yapan en önemli değişikliklerden biri bu kitabı okuyunca oldu.
Özellikle gençlere mutlaka okutmaya çalışın ki insanlık tarihinin nasıl şekillendiğini görsünler. Bu şekilde önlerini daha iyi göreceklerdir.

28.04.2015

Destansı..

Sonunda bitirebildim.
Baskı kalitesi: Çok iyi
Çeviri: Çok iyi
Anlatım: Destansı.. O halde daha ne duruyorsun?
Şahane bir kitap. Anlatımı ise epik..Kitap üç bölümden oluşuyor. İl bölümde avcı-toplayıcıları.İkinci ölümde Antik Çağı. Üçüncü Bölümde ise Orta Çağı ve devamını anlatıyor..
Kitabı okumadan önce bilimsel veriler, teoriler, terimler ile yoğrulacak zannetmiştim. Biraz ön yargılıydım. Ama iyi ki de okumuşum. Diğer bilim veya tarih kitaplarına benzemiyor. Anlatımda tek bir bilimsel terim bile kullanmamış. Herkesin anlayacağı bir şekilde insanlık tarihini yer yer şiirsel yer yer polisiye roman tadında mükemmel bir şekilde anlatmış. İnsanlığınÿ; nasıl bunca zincirden, engizisyon mahkemelerinden, katliamlardan günümüze gelişini anlatıyor. İnsanoğlu belki kötü ama içlerinde öyle insanlar var ki tarihin akışını değiştiriyor. Kitabı okuduktan sonra iyi ki bu ÿ"İYİÿ" insanlar doğmuş ve tarihe yön vermiş yaşamı bir nebze olsun yaşanır kılmış. Tabuları yıkmış putları devirmiş diyeceksiniz..
V For Vandetta filmindeki replik gibi:ÿ"Fikirlere kurşun işlemez!ÿ" kitabı okuduktan sonra bunu daha iyi anlayacaksınız. İnsanlar ölebilir ama fikirleri dünyanın akışına yön verir.
Ölmeden önce 100 kitaplık bir liste yapıyorsanız bu kitabı ilk 10´a sokun derim!

03.04.2015

muhteşem

20 sene önce okumuştum ilk kez. geçenlerde yine okudum. insalık tarihine giriş ...çetrefil bir konuyu çok da dallandırıp budaklandırmandan büyük ustalıkla anlatıyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız