Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


İş dünyasında rekabet eden tüm şirketler, gücün yenilikten geldiğini öngörmekte ve şirketlerinin inovasyon kapasitelerinin artabilmesi için en uygun yöntemleri örgütün rutin işleyişi içine yerleştirmek için çabalamaktadır. Rekabetin anahtarı olarak nitelendirilebilecek inovasyon, çok farklı fikir kaynaklarından gelebilmektedir. Şirketler, bu farklı fikir kaynaklarını tespit etmek ve onlardan faydalanmak için elinden gelen gayreti göstermelidir.

Bu kitap inovasyon ve inovasyonun fikir kaynaklarından kullanıcıları temel alarak okuyucuları bilgilendirme amacını taşımaktadır.

Birinci bölümde, genel itibariyle inovasyon, inovasyon türleri ve kaynaklarını irdelenmiştir.

İkinci bölümde, inovasyon kaynağı olarak yönlendiren kullanıcılar açıklanmış ve bu kullanıcıların özellikleri ayrıntılı olarak verilmiştir.

Üçüncü bölümde, yönlendiren kullanıcıların fikir geliştirme süreci, yönlendiren kullanıcılar desteğiyle geliştirilen yeni ürünlerin performansları ele alınarak, daha önce yapılan çalışmalardan örnekler verilmiştir.

Dördüncü bölümde, türkiye'de yönlendiren kullanıcı özelliği taşıyan cerrahlar özelinde medikal sektörden şirketlerin ve medikal ürünlerin tüketicileri olan diğer cerrahların da dahil edildiği bir çalışmanın sonuçları paylaşılmıştır.

Bu çalışma, inovasyon konusundaki mevcut literatüre katkı sağlamanın yanında ülkemizde incelenmemiş olan yönlendiren kullanıcılar (lead users) kavramı ile ilgili ilk ayrıntılı çalışma özelliği de taşımaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 148

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Paradigma Akademi Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız