0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
20,8 TL
26,0 TL %20
Standart Teslimat : 28 Eylül - 02 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İngiliz Yıllık Raporlarında Türkiye 1921 Kitap Açıklaması


1921 yılı raporunda İngilizler, Türkiye ve azınlıklar meselesinde dünya kamuoyunun günümüze dek uzanan ezberini bozuyor! İngilizler 1921 yılında Müslüman nüfusu Anadolu'dan temizlemeye yönelik sistematik bir planın uygulandığını resmen itiraf ediyor. Aynı sistematik planın Karadeniz'deki icra kuvveti olan Pontus Cemiyeti'nin faaliyetleri de İngilizlerin itirafları arasında.

Raporda bundan başka "Dış İlişkiler", "Mali Durum", "İktisadi Gelişmeler" gibi belli başlı konuların yanı sıra azınlıkların durumu, patrikhanenin faaliyetleri, İstanbul'daki Rus mülteciler, işçi ayaklanmaları, genelevlerin durumu ve şarap fiyatları gibi dönemin dikkat çekici daha pek çok olayına yer veriliyor. Raporda en sık tekrarlanan isimler ise dönemin Sadrazamı Tevfik Paşa, TBMM Reisi Mustafa Kemal Paşa, Hariciye Nazırı İzzet Paşa ve Hariciye Vekili Bekir Sami Bey.Sayfa Sayısı: 212

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Tarihçi Kitabevi

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.