Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet Kitap Açıklaması


Özet geçiyorum: Ters bir çocuktum. Niye bilmiyorum, kapıyı kapat dediğinde bir büyüğüm, gider o kapıyı açardım. İnadına… Çocukluğumun sebepsiz, gençliğimin sebepli inatçı duruşunu gördüğüm İnci'nin artık bir kitabı var ve bu kitabının arka kapağında olmak büyük keyif… Kime kapak olur bilmem ama, kendi bakış açılarını, yaklaşımlarını, klişelerini dayatmaya çalışanlara inatla direnen panpalara selam olsun… Ohhhş…
Zeki Kayahan Coşkun

İnci Sözlük, on binlerce yazarı ve yüz binlerce okuruyla kısa sürede bir sosyal medya fenomenine dönüştü. Ama sadece orada kalmadı. Yaptığı ziyaretlerle insanı aptallaştıran televizyon programlarının ve gazetelerin camını çerçevesini indirdi. Hem de taş sopa kullanmadan yaptı bunu. İnsanı sosyalleştireceği halde asosyalleştiren Facebook'un ve hayatımız hakkında yalanlar uydurmaya yarayan Twitter'ın fiyakasını bozdu. Google'da en çok aranan sözcüğün porno olduğu bir ülkede, "am var dediler geldik," itirafını ve itirazını yapmak ve ilgili capsleri vermek de ona düştü. Bozbaykuşlarla taraftarı olmayanların taraftarı, Ahmet Abi'yle seçme ve seçilme hakkı kâğıt üstünde kalanların seçmeni oldu. İnsanların her anlamda mallaştırıldığı bir tarih diliminde ve toplumda, agresif bir üslupla, neşeli ve yaratıcı bir savunma kültürü geliştirdi. "Hadi amcaya pipini göster, hadi amcaya küfür et," diye büyütülen çocuklar, o amcalarla taşak geçmeyi sözlükte sürdürüyorlar. Özetle İnci Sözlük, 12 Eylül'den bu yana olan biten her şeye karşı olan, ama bunu nasıl dile getireceğini bilemeyen bir neslin isyanı ve umududur. Bizzat İnci Sözlük yazarları tarafından kaleme alınan ve bütün panpaların felsefesine ışık tutan bu kitap, sözlüğün yıldızlarına bir yıldız daha katıyor.
Özet: Bu kitabı okuyan liseli değildir.
Emrah Serbes


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 135

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altıkırkbeş Basın Yayın

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

18.01.2013

keşke zahmet edilmeseydi

Sitesi görüntü kirliliğine yetmemiş bir de kitap mı yazmışlar? Hadi canım!

27.07.2011

Umduğunu bulamamak

Bu kitapta birden fazla eleştirmek istediğim yön var.
Öncelikle sürekli birilerine bir taş atma şeklinde bir üslup var ama o taş nereye gidiyor aslında yazar neyi anlatmak istiyor hiç belli değil. Cümleler öyle uzundu ki ve öyle isim tamlamaları vardı ki başıyla sonu arasındaki anlam bütünlüğünü tam kuramadım.
Dönüp dolaşıp aynı konuyu tekrarlama diğer bir sıkıcı noktaydı. Bir başlık atılmış ama o başlıkla sınırlandırılmamış dağınık düşünceler okudum sürekli.
Sanki gün sonunda kafamız birşeylere bozulur da kendi kendimize öfkeyle günlük yazarız ya öyle bir hava vardı.
Gözden geçirilmemiş, özenilmemiş.Cümlelerin sadeleştirilmesi ve daha anlaşılır olması için çaba harcanmamıştı. Arka kapağını okuduğumda , beni gayet ilginç bir kitabın beklediğini sanmıştım ama az önce saydığım olumsuz noktalar yüzünden sonunu getiremeyeceğim bir kitap halini aldı benim gözümde.İnci sözlük popülaritesinden yararlanmak istenmiş bence.

23.07.2011

in c see care

12.5 yaşında ki kuzenime hediye olarak aldığım kitap. ben okumadım ama kendisi okumaya başladıktan sonra bana benim diğer dedem nerde diye etrafına sormaya başladı? normal bi insanın 2 tane dedesi olduğunu söylememize rağmen inanmıyorum.. şimdi üçüncü dedesini aramak için yollara düştü ailecek perişanız.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.