Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Yüzümüze ölümün gölgesi düştüğünde hayat ısrarla yaşama şansı tanımak istiyor bize, türlü biçimlerde uyarıp tekrar tekrar sınıyor bunun için.

Sürüklenme’nin isimsiz anlatıcısı görünüşte sivil toplum örgütü gibi işleyen bir oluşumun destekçisidir. Bir yolculuk dönüşü, önce uçakta karşılaştığı tekinsiz bir kişinin, sonra bir kâhini andıran karizmatik taksicinin, hatta gökyüzü ve yeryüzündeki tarifsiz güçlerin tesiri altında sürüklenip durur. Örgüte kaynak temin etmek için Türkiye’deki büyük şirketlerin yuttuğu beldelerde ve Rusya'dan İngiltere'ye, Yunanistan'dan Almanya'ya yolculuk eden anlatıcı, bir taraftan örgütün kuruluş amacı konusunda, lideriyle derin bir hesaplaşma içine girer. Öte yandan da kimsesiz, ayrıksı ve ele gelmez gençlere sahip çıkarak kendi hayatına anlam vermeye, yaşadığı derin hüsranı ve zamanımıza has yersiz yurtsuzluk hissini, sevgi açlığını tedavi etmeye çalışmaktadır. 

Latife Tekin, Manves City’yle aynı anda yayımladığı Sürüklenme’de Türkiye’nin bu acımasız ve hoyrat  günlerine ayna tutuyor.  Manves City’yle birbirine el uzatan Sürüklenme, süregelen toptan yıkıma karşı yeni mücadele yollarının, çaresiz yetişkinlerin, sahipsiz, yoksul, yalnızlaştırılmış gençliğin ve onların yeni bir hayat kurma, sürüklenirken tutunma çabalarının romanı.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%50
%0
%0
%0
%50
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.03.2019

iyi ki latife tekin

seni aşk işaretleri ile tanıdım, sonra dirmit kız( sevgili arsız ölüm) sonra sen ve büyülerin..sanırım bütün o tülden ve ışıklı insanlara yaptığın gibi benim de damarlarımı önce yaktın sonra yaktığın yerden onardın.. latife tekinin kalemi ancak kendisi tarafından anlatılabilir, büyüleyerek... ben büyülülerden biriyim...

03.03.2019

Türkiye'nin Manzarası

Sürüklenme hem varoluşsal hem politik anlatının iç içe geçtiği bir roman. Karakterle İngiltere'den Rusya'ya, Rusya'dan Nürnberg'e sürüklenirken bir yandan Türkiye'nin iç sızlatan manzarasına, diğer yandan büyülü gerçekçiliğin puslu, sisli mekanlarına kanatlanıyorsunuz. Varoluşsal kaygıların ve politik tepkinin iç içe geçtiği bu romanı geleceğe dair endişe duyan bütün insanlar okumalı.

28.02.2019

Sıkıldım

Ben kendi adıma kitabı sıkıcı buldum

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.