Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Daha anlamlı yaşamak için İlber Ortaylı’dan tavsiyeler…

“Cesur olun. Kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışında pencereler açın. Farklı dünyalarla ancak böyle tanışırsınız. Ben hep yerimde dursaydım, dünyamı değiştirecek insanları aramasaydım, bugün tanıdığınız ben olmazdım. Bir insanın bittiği an, miskinliğe esir olduğu andır. İnsan, konforundan vazgeçmeyi göze almalıdır. Kendi dünyasını yerinden kendisi oynatmalıdır.”

- İlber Ortaylı - 

İlber Ortaylı, yediden yetmişe herkesin faydalanacağı, bilge şahsiyetinden ve yaşam tecrübesinden süzülen tavsiyelerden oluşan bir eserle karşımızda. İlber Hoca bu kitapta, bir insanın, çocukluktan itibaren hayatın hemen her alanında ihtiyaç duyacağı çözümleri nasıl bulabileceğini örnekler vererek anlatıyor. “Herkes kendi talihinin mimarıdır” sözünü hatırlatarak, kendi yolunu çizmenin ne anlama geldiğini tüm kritik noktalarıyla yorumluyor.

 • Bir ömrü hakkıyla yaşayabilmek ve yaşanan her andan tat alabilmek için önce ne lazımdır? 
 • İnsan hayatı kaç dönemden oluşur ve her bir dönemde neleri tecrübe etmek gerekir? 15, 25, 40 ve 55 yaşları neden birer eşiktir?
 • İnsan kimden, ne öğrenebilir? Kendi kendini yetiştirmek nasıl mümkün olur? 
 • Kişi mesleğini neye göre seçmelidir?
 • Bir işin uzmanı olmak ve o uzmanlık bilgisiyle çalışmak için nelere ihtiyaç vardır? 
 • Bir dil, en iyi nasıl ve ne zaman öğrenilir? 
 • En verimli sonucu alabilmek için nasıl çalışmak gerekir?
 • Sorumluluk sahibi bir insan, kendisi veya çocukları için nasıl bir eğitim modeli aramalıdır?
 • Hayata değer katmak için ne tür insanları arayıp bulmak gerekir? 
 • Doğru kararları alabilmek için en çok kimleri dinlemek gerekir? 
 • En iyi nasıl seyahat edilir; bir şehir nasıl dolaşılır? Hangi müze, hangi meydan, hangi sokakları görmek için dünyanın bir ucuna kadar gidilebilir?
 • İyi film, güzel müzik, doğru kitap nedir? Hangi temel eserleri dinlemeli, okumalı ve seyretmeliyiz?
 • İnsan yaşadığı şehirden tam manasıyla nasıl yararlanabilir?

“Bir Ömür Nasıl Yaşanır?”, ülkemizin medarıiftiharı olmuş bir tarihçinin gözünden, insanın hayattaki anlam arayışına, bu arayışın tadını nasıl çıkaracağına ve süreç boyunca karşılaşacağı zorluklarla nasıl baş etmesi gerektiğine dair çok özel bir kılavuz…

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%38,1
%26,2
%23,8
%9,5
%2,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.06.2019

Başka Bakmak

Başka bakmak , başka düşünmek,başka yorumlamak kısacası sahip olduklarının dışında gerçekte olana yaklaşmak için bu tarz kitaplara ihtiyaç duyuyor insan. Dört duvar sandığı hayat maratonunda bir küçük pencere açacak ise insan işte o pencere bu tarz kitaplar. Tavsiye ederim. Hürmetler Selamlar

18.06.2019

Okuyun

Okurken bu kadar şeyi basıl okumuş bu kadar şehri nasıl gezmiş diyorsunuz. Kitabın ismi okunması için okunması da yaşamak için yeterli.

11.05.2019

Ömrünce Oku

Kitabı imzalı almak başka bir heyecan, başka bir sevinç. Bir üstadın imzasına dokundum, üstad da kalbime ve aklıma dokundu. Böyle büyük bir alimin fikirlerinden faydalanmak için bu kitabın kesinlikle okunması gerekiyor. Kitapta önerilen şehirler, müzikler, operalar, tiyatrolar... Hepsinin altını çizdim; gezilecek yerler, dinlenecek müzikler, izlenecek gösteriler... Hepsini yapılacaklar listemde kazıdım aklıma. Kitabın kapağını ilk açtığımda, farklı bir dünyanın kapılarının bana açıldığını içindeki bilgi rüzgarıyla hissettim. Entelektüel bu kişiliğin önünde diz çöküyor, sonsuz saygı duyuyorum. Buradaki fikirleri hayatımıza en güzel şekilde uyarlayıp, bu yeni hayata adapte olmak dileğiyle.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.