4/5 - 29 Kişi Yorum Yap, Kazan!
17,4 TL
29,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 23 - 25 Kasım
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Ben bu dünyanın düzenini değiştirecek olanım. Kahramanlarınızı öldürmeye geldim. Çünkü nerede bir kahraman varsa orada zulüm de vardır. Zulmü meşrulaştırma çabalarıdır tüm kahramanlık hikâyeleri. Kahramanlarınızı öldürün. Ya da bırakın bunu sizin yerinize ben yapayım. Ama öncelikle, fazla akbili olan var mı?”.

 

Belki de hayat, bir şeylere yetişmeye çalışırken kaçırdığımız anların toplamıydı. Bir durup düşünsek yaşamın sırrına erecektik belki. Yahut kafayı sıyıracaktık kendimizi dinlemekten. Caddelerde gezinirken üzerimize üzerimize gelen insan selinde boğulmamak için saptığımız ara sokak denize çıkacaktı da, “Oh be,” diyecektik, “dünya varmış.” Hayatın kıymetini anlayacaktık iki deniz gördük diye. Sonra biz ne olduğunu idrak edemeden yol uzadıkça uzayacaktı da kendimizi bırakamayacaktık bir kenarda. Düşüncelerimiz, duygularımız, aşklarımız, ümitlerimiz ile yürüyecektik. Heyecan mı? Kim kaybetmiş ki biz bulalım heyecanı? Ümidimiz yeter bize. Hiç bilmediğimiz yerlere girecek, varlığından bile haberdar olmadığımız hayatlara dahil olacaktık. Görmezden geldiklerimizle göz göze gelecektik. Duymak istemediklerimizi bağıracaktı şehir. Karşılaştığımız durumlar bizi bazı bazı güldürürken bazı bazı içimizi titretecekti. “Ah be,” derken bulacaktık kendimizi.

 

İşte Burak Aksak’ın kaleme aldığı öykülerden oluşan Ben Orada Değildim Üstelik Siz de Yoktunuz’u okurken İstanbul’u bir binanın çatısından seyrediyor hissine kapılacak, birbirinden farklı karakterlerle oturup uzun uzun sohbet etmek isteyecek, daha önce kaçtığınız, görmezden geldiğiniz her şeyle yüzleşeceksiniz!

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%58,6
%17,2
%6,9
%3,4
%13,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

16.11.2019

Yolcu

Çok beğeneceğimi umuyorum , denemek gerek

14.11.2019

Ben Orada Değildim

Burak Aksak'ın kalemini çok beğeniyorum. Dizi ve film senaristliği üst düzey. Bu yeteneklerini kitaplarıyla da birleştirince ortaya güzel işler çıkıyor. Leyla ile Mecnun'un etkisini tam atlatamadan yeni kitabını bizlerle buluşturdu. Ben Orada Değildim, kısa hikayelerden oluşuyor. Hikayeleri üç gruba ayırabilirim. Çok iyi olanlar, iyi olanlar ve kötü olanlar. Kötü olanlar çok az sayıda,hepsinin iyi olmasını bekleyemeyiz zaten. Bütün olarak ele alırsam beğendiğim bir kitap oldu. Böyle bir yazarın değerini yaşarken vermek de bizlere düşer. Üçüncü kitabı sabırsızlıkla bekliyorum.

13.11.2019

o biçim

2 gün içinde bitirdim kitap ufak hikayelerden oluşuyor hepsi güzel ve mesaj verici

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız