Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

“Ben bu dünyanın düzenini değiştirecek olanım. Kahramanlarınızı öldürmeye geldim. Çünkü nerede bir kahraman varsa orada zulüm de vardır. Zulmü meşrulaştırma çabalarıdır tüm kahramanlık hikâyeleri. Kahramanlarınızı öldürün. Ya da bırakın bunu sizin yerinize ben yapayım. Ama öncelikle, fazla akbili olan var mı?”.

 

Belki de hayat, bir şeylere yetişmeye çalışırken kaçırdığımız anların toplamıydı. Bir durup düşünsek yaşamın sırrına erecektik belki. Yahut kafayı sıyıracaktık kendimizi dinlemekten. Caddelerde gezinirken üzerimize üzerimize gelen insan selinde boğulmamak için saptığımız ara sokak denize çıkacaktı da, “Oh be,” diyecektik, “dünya varmış.” Hayatın kıymetini anlayacaktık iki deniz gördük diye. Sonra biz ne olduğunu idrak edemeden yol uzadıkça uzayacaktı da kendimizi bırakamayacaktık bir kenarda. Düşüncelerimiz, duygularımız, aşklarımız, ümitlerimiz ile yürüyecektik. Heyecan mı? Kim kaybetmiş ki biz bulalım heyecanı? Ümidimiz yeter bize. Hiç bilmediğimiz yerlere girecek, varlığından bile haberdar olmadığımız hayatlara dahil olacaktık. Görmezden geldiklerimizle göz göze gelecektik. Duymak istemediklerimizi bağıracaktı şehir. Karşılaştığımız durumlar bizi bazı bazı güldürürken bazı bazı içimizi titretecekti. “Ah be,” derken bulacaktık kendimizi.

 

İşte Burak Aksak’ın kaleme aldığı öykülerden oluşan Ben Orada Değildim Üstelik Siz de Yoktunuz’u okurken İstanbul’u bir binanın çatısından seyrediyor hissine kapılacak, birbirinden farklı karakterlerle oturup uzun uzun sohbet etmek isteyecek, daha önce kaçtığınız, görmezden geldiğiniz her şeyle yüzleşeceksiniz!

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%58,3
%19,4
%5,6
%5,6
%11,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.11.2019

leyla ile mecnun

Burak Aksak denince akla Leyla İle Mecnun gelir, Aksak Leyla İle Mecnun'da yaptığı gibi ikinci kitabındada akıcı bir hikayeler yazmış, 2 saatte bitirdim kitabı. Mutlaka ve Muhakkak okumanız lazım bu kitabı, En büyük hayalim Burak Aksak'la kahve içip, kitap imzalatmak, Leyla İle Mecnun'un tüm bölümlerini izlemiş biri olarak hayranıyım bu adamın. Okuyun arkadaşlar okuyun okumak güzel birşeydir, Kitapların en iyi arkadaş olduklarını sıklıkla duyarsınız. Günün her anında her yerde yanınızdaki en samimi dostunuzdur. Kitap okuyan insanlar yalnızlıktan şikâyet etmezler. Boş zamanlarını değerlendikleri için kimseye ihtiyaç duymazlar.

16.11.2019

Yolcu

Çok beğeneceğimi umuyorum , denemek gerek

14.11.2019

Ben Orada Değildim

Burak Aksak'ın kalemini çok beğeniyorum. Dizi ve film senaristliği üst düzey. Bu yeteneklerini kitaplarıyla da birleştirince ortaya güzel işler çıkıyor. Leyla ile Mecnun'un etkisini tam atlatamadan yeni kitabını bizlerle buluşturdu. Ben Orada Değildim, kısa hikayelerden oluşuyor. Hikayeleri üç gruba ayırabilirim. Çok iyi olanlar, iyi olanlar ve kötü olanlar. Kötü olanlar çok az sayıda,hepsinin iyi olmasını bekleyemeyiz zaten. Bütün olarak ele alırsam beğendiğim bir kitap oldu. Böyle bir yazarın değerini yaşarken vermek de bizlere düşer. Üçüncü kitabı sabırsızlıkla bekliyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.