2,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap
21,0 TL
30,0 TL %30
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İmzalı - Ailenin Adı Yok ya da Neden Feminist Değilim? Kitap Açıklaması

Türkiye’de aile kurumu tehlikede mi? Geleneksel değerlerimizi kayıp mı ediyoruz? Evlilik sayısı azalırken, boşanmalar neden artıyor? Aile nereye gidiyor? Aile içindeki geleneksel rol dağılımının tarihi binlerce yıllık; bu kodların değişime uğrama tarihi ise kabaca sadece yüz yıllıksa, ne oldu da bir asırda kadın-erkek ve ebeveyn-çocuk ilişkileri bu denli dönüştü? Bu dönüşümü kategorik olarak kötülemek ne kadar doğru? Ya da dönüşümü tersine çevirmeye çabalamak çözüm mü? Feminizmin teşhis ve reçeteleri yaraya merhem mi oluyor, tuz mu basıyor? Soruları çoğaltmak mümkün. Kesin olan bu ve benzeri soruların, gündelik tartışmalarımızda kapladığı alanın her gün daha da büyüdüğüdür. Vereceğiniz cevap ne olursa olsun, ailenin toplumun temeli olduğu gerçeği ile onu koruma sorumluluğumuz değişmeyecektir.

 

Sosyolog-Yazar Hilâl Kaplan, uzun zamandır yapılması gereken bir tartışmanın kapılarını aralıyor. Bu kitap aslında bir “ilk söz”… Aile değerlerinin erozyona uğramasına dair özelde muhafazakâr kesim, genelde de toplumun geniş kesimleri rahatsızlıklarını uzun süredir dağınık biçimde ifade etse de henüz derli toplu biçimde ortaya konulamamıştı.

 

Elinizdeki kitap, dünyadaki güncel gidişatın yansımalarını sosyal teori ile harmanlayarak analiz edip “içerden ve buralı” bir reddiye ortaya koymayı amaçlıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar
%40
%0
%0
%20
%40
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

13.08.2021

Meseleyi Özünden Yakalayan Bir Çalışma

Hilal Kaplan'ın meseleye vukufiyetini gerek teorik zemin gerekse güncel durumu takibiyle ortaya koyduğu bir eser olmuş. Konuya dair orijinal yaklaşımı, söylenilmeye cesaret edilemeyen hususları kitabın ortasından söylemesi ise okurlarına çok sürpriz olmasa gerek. Resimlerle de desteklenen kitap akıcı üslubuyla okuyucuyu içine çekmekte. Keyifli okumalar.

10.08.2021

Önemli bir boşluğu dolduracak kitap!

Aile çok önemli. Ailenin korunması da çok çok mühim bir mesele. Bu kitap büyük bir boşluğu dolduracak. Çok eğitici ve faydalı olan kitap. insanlara kaybettiğimiz değerlerimizi yeniden hatırlatan, aile bağlarını nasıl güçlendirmemiz gerektiğini vurgulayan böyle çalışmalara ihtiyacımız var.Elinize emeğinize yüreğinize sağlık

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.