3,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap
30,4 TL
40,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 19 Nisan - 24 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

İmparatorluğun Çöküşü Kitap Açıklaması

Locus En İyi Roman Ödülü

Hugo En İyi Roman Ödülü Adayı

 

Yaşlı Adamın Savaşı ve Kırmızı Üniformalılar kitaplarının ödüllü yazarı John Scalzi’den soluk soluğa, yepyeni bir uzay macerası!

Akım keşfedilene kadar ışık hızından daha hızlı yolculuk etmek, fizik kurallarına göre mümkün değildi. Akım’dan sonra ise insanlık onu kullanarak birbirlerine milyonlarca ışık yılı uzaklıktaki farklı yıldız sistemlerine yerleşmeye başladı ve artık bin yıllık olan imparatorlukları Bağlılık’ı kurdu. İmparatorluğun ayakta kalabilmesi için de bağlantıyı sağlayan Akım nehirleri şarttı; bu sayede hem birbirlerine ihtiyaç duyuyor hem sistemlerarası savaş engelleniyor hem de imparatorun tek güç sahibi olarak kalması sağlanıyordu.

 

Akım nehirlerinin sebebi tam olarak anlaşılamamış yok olma süreci başladığında ise İmparatorluk ve bütün sistemleri risk altına girdi. Bu durumu fark eden bir Akım fizikçisi, bir uzay gemisi kaptanı ve Bağlılık İmparatoriçesi, çöküşünün eşiğinde olan imparatorluğu, daha da önemlisi soyutlanacak olan sistemlerdeki insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapacaklardı.

 

“Taht Oyunları ve Dune hayranları bu müstehcen, acımasız ve zekâ dolu romana bayılacaklar.” –Booklist

 

“Scalzi, kendi tarzı olan güldürürken düşündüren bilimkurgu aksiyonunu yazmakta karşı konulamayacak kadar iyi olmaya devam ediyor.” –Kirkus Reviews

 

“İnanılmaz eğlenceli bir roman. Bitti diye çok üzüldüm.” –Roxane Gay

 

“İmparatorluğun Çöküşü muazzam bir bilimkurgu macerası.” –Will Wheaton

 

 “John Scalzi çağımızın en çok eğlendiren bilimkurgu yazarı.” –Joe Hill

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yayıma Hazırlayan: Düşçe Özbek

Düzelti: Ömer Ezer

Kapak Uygulama: Hamdi Akçay

 

 

Puanlamalar
%40
%0
%40
%20
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.