Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İmkansızın Şarkısı

İmkansızın Şarkısı

İmkansızın Şarkısı

8/10 - 107 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Nihal Önal
Yayınevi :

Doğan Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Bir yolculuk sırasında Beatles'ın "Norwegian Wood" adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo'da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. "İmkânsızın Şarkısı" yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami'yi dünyaya tanıtan roman "İmkânsızın Şarkısı".

1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen "İmkânsızın Şarkısı"nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2004

Sayfa Sayısı : 352

Dil : Türkçe

ISBN: 9786050929812

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Sahilde Kafka, Uçurumda Murakami!
Merve Fergökçe

Öncelikle söze bu “doğaüstü” romanın anlattığı doğaüstü hayvanlardan biri olan karga ile başlayalım. ‘Kafka’, Çek dilinde ‘karga’ demek. Kitabın kapağında; muhtemelen romanın kahramanı olan genç erkeğin – Kafka Tamura’nın – kafasında durup “Kafka” kelimesini gagalayan kırmızı karganın, Murakami’nin kafasında tasarlamış olduğu binlerce tuhaf hikaye ve diyalogdan sadece çok ufak bir kısmının ipucunu verebilecek ya da imgeleyebilecek bir imaj olduğu aşikar.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (16)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Norwegian Wood

Okuduğum ilk Murakami kitabı ve yazarın külliyatını bitirme isteğiyle hemen başka kitaplarını almama sebep oldu. Türkçeye henüz çevrilmeyen kitaplarını da sabırsızlıkla bekliyorum. Kitabın içerisine serpiştirilen sanatsal unsurlar ayrı bir okuma keyfi sunuyor.

İmkansızın Şarkısı

Çok güzel. Tavsiye ederim. Okuması rahat merak uyandırın bir Murakami romanı. Sınırın Güneyinde Güneşin Batısında da bir o kadar güzel ayrıca.

Cesur ve Acıklı

Japon edebiyatından okuduğum ilk kitaptır. Baskı kalitesinin kötülüğü dahi Murakami´nin dünyasına kendimi kaptırmama engel olamadı. İçinde bahsedilen müzikleri hiç üşenmeden okuduğum anda dinledim. Birçok favori edindim. Bu şekil bir okumayı tavsiye ederim. Alacağınız tat artacaktır.