0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
14,44 TL
19,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 20 Ağustos - 22 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Felsefe tarihini, bu ilk ve en yaratıcı dönemi sistematik ve sınıflayıcı bir biçimde ele alan kitap, sırasıyla Sokrates-öncesi Doğa felsefesini (Milet Okulu, Pythagorasçılar, Elea Okulu, Herakleitos ve Plüralistleri) Sokrates ve Sofistlerin insan üzerine felsefesini, Platon ve Aristoteles'in geniş kapsamlı sistemlerini ve nihayet Helenistik dönemin dört önemli felsefe okulunu (Epikürosçuluk, Stoacılık, Şüphecilik ve Yeni Platonculuk) tanıtmaktadır.
(Arka KapakSayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gündoğan Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

Cevizci’nin bu kitabının ilk baskısı 1998 yılında çıkmış. Gözden geçirilmiş ikinci baskıda birkaç bölüm eklenmiş kitaba. Elimizdeki ise çalışmanın üçüncü baskısı. Yazarın dört ciltlik olması planlanan “Genel Felsefe Tarihi”ne eklemlenen bu çalışmanın ardından, “Ortaçağ Felsefesi Tarihi”, “XVII. Yüzyıl Felsefesi Tarihi” ve yakın bir gelecekte tamamlanacak “Aydınlanma Felsefesi” çıkacak. Bu son baskıda önceye göre pek bir  değişiklik yapılmamış. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız