0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
13,68 TL
18,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 12 Ağustos
Standart Teslimat : 13 - 17 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Cağaloğlu Yayınevi yine güzel bir çalışmaya imza attı. Yayınevi, kurtuluş savaşının ilk zaferi olan Kahramanmaraş Milli Mücadele destanını çocuk hikayesi olarak okurlarına sundu. Sosyolog yazar Rabia Karagöz’ün kaleminden güzel bir kurguyla çocuklara sunulan hikaye kitabının ana karakterleri çalışkan karıncalar. Yazar bu yönüyle de tarihi eğlenceli bir tarzda okuyucusuyla buluşturdu.
Maraş halkının, kurtuluş savaşı yıllarının en zor dönemlerinde, kendi imkanlarıyla işgalci devletlere kafa tutan bu heyecan dolu hikayesi, animasyon tadında okuyucuya sunulmuştur.
Bilindiği üzere savaşlarda sadece insanlar değil, aynı zamanda diğer bütün canlılar da zarar görmektedir. Bu eserde Maraş’ın dillere destan zaferini, unutulan gözlemciler, yani çalışkan karıncaların gözlerinden seyrediyorsunuz.
Genellikle didaktik tarzda yazılan tarih kitaplarında; zaman, mekan ve isim bilgilerinin yoğunluğu okuyucuyu yormaktadır. Ama bu eserde çocuklar kendilerini gitgide büyüyen bir maceranın içinde buluyorlar. Ayrıca, yazar tarafından hikayenin içine serüvenin seyri bozulmadan mühim bilgiler ustaca serpiştirilmiş olduğundan, tarihi bir mücadeleyi, hikaye tadında ve heyecanla okuyorsunuz.
Ezan, bayrak ve vatan uğruna bir avuç insanın et ve kemikten bir set olup düşmana “Dur!” deyişinin, “Maraş bize mezar olmadan, düşmana gülzar olamaz!” nidalarının gök kubbede aks-i seda bulduğuna şahitlik ediyorsunuz. Hürriyetin din, namus ve onur demek olduğunu çok iyi bilen Kahramanmaraş’ın kahraman ecdadıyla baş başa kalıyor, onlarla adeta yakından tanışıyorsunuz.
Her biri ayrı bir destan olan Türk tarihini, en canlı ve heyecanlı bir  bir biçimde çocuklarımızla buluşturuyoruz…

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.