Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Bu kitapta, iletişim araştırma, kuram ve yaklaşımlarını gözden geçirerek inceleyeceğiz. Günümüzde, iletişim alanında pek çok kuram ve yaklaşım bulunmaktadır. İletişimin öneminin giderek arttığı bir dünyada, iletişim araştırma ve kuramlarını öğrenmek, iletişim konusunu ve sorununu anlamanın ön koşuludur.

İletişim toplumu oluşturan temel bir öğe olduğu, insan davranışlarının tümü iletişim süreci içinde oluştuğu için toplumbilimsel bir çalışma alanı olarak düşünülebilir. Bu nedenle de iletişim araştırmaları ve yaklaşımları toplumbilimsel araştırma ve yaklaşımlardan ayrı düşünülemez. Birçok iletişim kuran ve yaklaşımları belli toplumbilimsel kuramlara dayanır. Toplumbilimin araştırma kökenlerinin 19. yüzyılda atıldığı düşünülecek olursa, iletişim araştırmalarının da toplumbilimsel araştırmalarla aynı tarihte başladığı varsayılabilir.Sayfa Sayısı: 186

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Beta Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%100
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.10.2006

Karmaşık ama etkileniyorsunuz

Karmaşık buldum ama okuduktan sonra bu karmaşıklığı aldığın hazla unutuyorsun. İyi hazırlanmış bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.