Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

İki Şehrin Hikayesi Kitap Açıklaması

 

Dünya edebiyatının en önemli yapıtlarından olan İki Şehrin Hikâyesi, Paris ve Londra arasında gelişen olay kurgusuyla, tarihin en hareketli anlarından birinin, Fransız Devrimi’nin ekseni etrafında biçimlenir. Edebiyat dünyasının “Dickens’ın en büyük tarihî romanı”, yazarın kendisinin ise “yazdığım en iyi hikâye” diye tanımladıkları yapıt, Fransız Devrimi’nin Terör döneminde, Paris’in öfkeli, kana bulanmış sokaklarında, giyotinin gölgesinde yaşamak zorunda kalan bir grup insanın hayatına odaklanır.

On sekiz yıl yattığı Bastille Hapishanesi’nden çıkan Doktor Manette’ le, İngiltere’ye gönderdiği kızının Londra’da sürdürdükleri yaşamları, yollarının tekrar Paris’e düşmesiyle iradeleri dışında bir seyir kazanır. Sürükleyici gerilimi, güçlü lirizmiyle devrimi, toplumsal mücadeleyi, zalimliği, yoksulluğu ve aşkı çağının nabzını da tutarak olanca ihtişamıyla anlatan İki Şehrin Hikâyesi, bu nitelikleriyle hem klasik edebiyatın zirvelerinden hem de tarihin en güçlü hikâyelerinden biridir.

 

(Tanıtım Bülteninden)
 
Puanlamalar
%35,8
%39,6
%15,1
%5,7
%3,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

26.12.2021

Etkileyici

Okuduğum en iyi kitaplardan biri. Hareketli anları o kadar iyi anlatmış ki üstat sanki bir film izler gibi okuyorsunuz. Bildiğim kadarıyla dünyanın en çok satan kitabı ayrıca.

17.05.2021

Klasik eserlerin sıkıcılığı yok

Kitap gerçekten çok akıcı ve ve kurgusu çok iyi. Fransız ihtilalinin gölgesinde sadece yaşamaya çalışan ve binbir türlü sıkıntılarla baş eden insanların hikayesi. Klasik eserlerdeki sıkıcı betimlemeler ve abartılı ruh analizleri yok, sade ve keyifle okunuyor.

20.02.2021

İki şehrin hikayesi

Merakla okumayı beklediğim bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.