26,4 TL
Standart Teslimat : 19 Ağustos - 22 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İki Şehrin Hikayesi - Hasan Ali Yücel Klasikler Kitap Açıklaması

 

Londra ile Paris arasında gelişen tarihî bir öyküye tanıklık etmeye ve tutkulu bir aşkın gölgesinde yaşanan devrimin ayak seslerini tüm derinliğiyle duymaya hazır mısınız? Charles Dickens'ın ölümsüz eseri "İki Şehrin Hikâyesi", okuru gerçeklerin binbir tonuyla yüzleştiren tarihî bir kurgunun içine bırakıyor. Fransız Devrimi ve öncesinde yaşanan olayların farklı bir pencereden yorumlandığı eser, aynı zaman dilimi içinde örülen paralel kurgusuyla her iki şehrin benzeyen portrelerini çiziyor. Gelin, 7'den 70'e milyonlarca okurun kalbinde yer edinen bu sürükleyici romanın içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"İki Şehrin Hikâyesi" adlı kitabı neden okumalısınız?

Charles Dickens; Londra ve Paris ekseninde geçen "İki Şehrin Hikâyesi" romanında devrimin öncesinden başlayarak Fransız İhtilali'ni ve hayattaki tüm zorluklara rağmen onurları ve düşünceleri uğruna mücadele eden insanların başından geçen tarihî olayları tüm gerçekleriyle aktarıyor. Romanda; özellikle toplumsal ve tarihî değişimin giderek yükselen sesine, insanların uğradığı haksız zulümlere ve devrimle yeşeren bir aşk hikâyesine değiniliyor. Usta yazar Charles Dickens'ın evrensel başyapıt niteliğindeki romanında; sevginin, hırsın, tutkunun ve bağlılığın bir insana neler yaptırabileceğine tanık olacaksınız! Bir solukta okuyacağınız eserin, son sayfasına geldiğinizde ise milyonlarca okur gibi siz de romanın tarihe ve gerçek aşka ışık tutan bir yol haritası olduğunu düşünecek ve etkisinden uzun süre çıkamayacaksınız!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Charles Dickens'ın yüzyıllara meydan okuyan "İki Şehrin Hikâyesi" adlı eseri için 'yazdığım en iyi hikâye' ifadesini kullandığını biliyor muydunuz? Dickens, roman yazarlığının yanı sıra birçok öykü, makale ve tiyatro oyununa da can verir. İlk eserlerinde "Boz" takma adını kullanan yazarın "İki Şehrin Hikâyesi" adlı romanı, 1859 yılında ilk kez "All The Year Round" adlı edebiyat dergisinde toplam otuz bir hafta boyunca kesitler hâlinde yayımlanır. Ardından 45 bölüm ve 508 sayfadan oluşan bir roman hâline getirilir. Eser, Türkiye'de ilk defa 1966 yılında Gönül Suveren çevirisiyle yayımlanır. İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlanan kitabın çevirisi ise Didar Zeynep Batumlu'ya ait. Orijinal dili İngilizce olan romanın özgün adı, "A Tale of Two Cities". Yayımlanmasının ardından satış rekorları kırarak iki yüz milyondan fazla okurla buluşan eser, beyaz perdeye de aktarılır. Dilerseniz Jack Conway ve Robert Z. Leonard'ın yönetmenliğini üstlendiği "A Tale of Two Cities" (IMDb: 7.8) adlı filmi izleyerek romanın yarattığı heyecanı beyaz perdede tadabilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

1870 yılında hayata veda eden ünlü İngiliz yazarının, dünya edebiyatına kazandırdığı 15 adet romanı daha bulunuyor. Dilerseniz yazarın "İki Şehrin Hikâyesi" adlı romanını okuduktan sonra yetimhanede büyüyen bir çocuğun Londra sokaklarında başından geçenleri aktardığı eseri "Oliver Twist" ya da yazarın ustalık dönemine ait eserlerinden "Büyük Umutlar" adlı romanlarını inceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.05.2022

Fransız İhtilali'nin Detayları

Hikaye ihtilal ortamını ,halkın psikolojisini çok güzel yaşatıyor. Tarihle iç içe bir roman .Harika bir çeviri. Kitabı bitirir bitirmez Fransa ve özel olarak ihtilalin tarihçesini okumaya başladım.

08.04.2021

Muhteşem

Hızlı eksiksiz hasarsız kargo.

06.01.2021

harika

okumak için sabırsızlanıyorum

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.