Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Set İçindeki Kitaplar

Metodoloji - Uygarlık İslamiyet Öncesi Türk Tarihi
İslam Tarihi İlk Müslüman Türk Devletleri Türkiye Tarihi
Osmanlı Tarihi
Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Çağdaş Türk Ve Dünya Tarihi
Tarih Öğretimi

Arkadaşlar, bu kitabı kaleme alırken öğretmenlik alan bilgisi sınavını göz önünde bulundurarak, sınava yönelik orijinal bir kurgu meydana getirdik. Bunu yaparken okuyucumuzun tarih öğretmenleri olduğunu aklımızdan asla ıkarmadık. Tarihin anlamak ve anlatmak için yapılan üst düzey bir entelektüel etkinlik olduğunu kitabın hiçbir aşamasında göz ardı etmedik. Sonuç olarak kitapta size yalnızca bildiklerinizi hatırlatmayı değil, tarihsel olayları bütün önemli detaylarıyla anlatmayı hedefledik. Anlatımı detaylandırırken üslubun akıcılığını bozmamak için önemli ayrıntıları metinden bağımsız bir biçimde kutularda aktardık. Bu kutularla sizleri yönlendirmeye çalıştık. Kitabı, okuyucularımızın da tarihi en az bizler kadar eğlenceli bulduğuna inanarak hazırladık. İlgi çekici olayların ve önemli tarihi şahsiyetlerin geçmişte bıraktığı izleri farklı açılardan ele alarak aktarmaya çalıştık. Böylece tüm bunların akılda kalıcılığını arttırmayı hedefledik. Nitekim arkamızda bıraktığımız iki sınavda da geçmişte kendilerine has etkiler uyandırmış tarihi şahsiyetlerin soru değeri taşıdığını gördük.

Alan bilgisi sınavının kıyıda köşede kalmış ayrıntıların bir tarih öğretmeni tarafından bilinmesi gerektiği düşüncesiyle hazırlanmış olduğunu söylemek, yerinde bir değerlendirme olur. Daha açık bir ifadeyle bu sınavın daima sürpriz unsurlar, konular ve sorular içerebileceğini kabul etmek gerekir. Bu analizimizi merkeze alarak mümkün olduğunca sizleri sürprizlerden uzak tutmayı amaçladık. Yeni konular ekledik. Mevcut konuları derinleştirdik ve daha bütüncül bir tarih anlatısıyla karşınıza çıktık. Son olarak bu kitabı, tarihi tıpkı bizler gibi sevdiğine inandığımız tarih öğretmenleri için sadece onların ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımızı vurgulamak isteriz. Unutulmamalıdır ki ilimsiz otorite kurulmaz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu sözünü düstur edinerek ilmi bakımdan yetkin bir kitap ortaya çıkarmaya çalıştık. Alanında saygın tarihçilerin konuyla ilgili eserlerini temel kaynak olarak kabul edip zengin bir kaynakçadan faydalandık.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 1502

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İhtiyaç Yayıncılık

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.